FIFA 23: Recenzje zawodników [#1] – Marcus Rashford POTM Premier League

Marcus Rashford POTM to moim zdaniem jeden z lepszych napastników w grze. Już jego zwykłą kartą grało się kapitalnie, a po ulepszeniu do specjalnej wersji jest jeszcze lepiej. Rashford jest szybki, silny i kończy jak co roku – bezlitośnie. Karta Anglika będzie robić w najbliższych tygodniach furorę. Po rozegraniu nią ponad 60 spotkań czuję się zobowiązany, aby tą kartę zrecenzować i podzielić się z Wami wrażeniami.

TEMPO

Tempo na karcie Rashforda ocenione jest na 88 punktów. Oczywiście tą statystyka w tym roku nie jest aż tak ważna, jednak Rashford potrafi wyprzedzić obrońców w pojedynku biegowym. Dodatkowo, potrafi ich też przepchać. Pomimo zmniejszonej roli tempa w FIFA 23, dzięki unikalnemu stylowi biegu Rashford nadal ma przewagę nad resztą kart w tym aspekcie.

STRZAŁY

Niesamowite. To chyba najlepsze określenie na strzelanie Rashforda. Poza fenomenalnym wykończeniem i przymierzeniem z dystansu (dobrze sprawdza się strzelanie z fałsza), dysponuje on jeszcze jakimś nadludzkim ustawieniem. Szóstym zmysłem, dzięki któremu zdobywa jeszcze więcej goli po odbitkach od rąk bramkarzy czy słupków. Kończy każdą setkę.

POŁĄCZENIA

Stosunkowo łatwo jest połączyć Rashforda. Najlepsze linki dla Anglika to tak grywalne nazwiska jak Reece James, Raphael Varane czy Raheem Sterling. A dzięki nowemu systemowi zgrania nie trzeba mu zmieniać pozycji, aby go połączyć. Dlatego łatwo umieściłem go w swoim zespole.

CENA DO JAKOŚCI

Trzeba przyznać, że Marcus jest drogim SBC. Za jego wykonanie trzeba zapłacić około 150 tysięcy monet. Łatwo jednak zbić cenę kartami z klubu, więc zakładam, że  trzeba wydać mniej aby ukończyć to SBC. Uważam, że nawet, jeśli wydać trzeba te 150k – jeśli ktoś szuka napastnika na dłuższy okres, Rashford będzie świetną opcją. Anglik na ten moment będzie odstawał od obrońców w pozytywnym znaczeniu, a do końca roku kalendarzowego powinien dać radę spokojnie zdobywać gole w FUT Champions i Rivals. Bezproblemowo się zwróci.

Skład którym grałem w trakcie testów: