AktualizacjeFIFA 23Hot News

FIFA 23: Title Update #6

12
Do gry weszła kolejna łatka usprawniająca jej działanie. EA SPORTS właśnie ją ogłosiło, a w sumie to świetne wieści, bo ostatnio gra faktycznie mogła być nie do końca poprawnie działająca.

Fakt faktem, ostatnio pojawia się dużo błędów, które trzeba wyeliminować dużą łatką. Stąd też przychodzi EA SPORTS z radosną (lub nie) nowiną i ogłasza Title Update 6.

Najnowsza aktualizacja gry wkrótce będzie dostępna dla wersji gry FIFA 23 na PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC (aplikacja EA/Origin/Steam/Epic Games Store) oraz Stadia.

FIFA Ultimate Team

Dokonano następującej zmiany:

Dodano objaśnienie przycisku Wyświetl pomoc do menu głównego FUT, menu rynku transferowego, ekranu pauzy meczu oraz sytuacji, gdy wejście do FUT nie jest możliwe.

Wywołanie przycisku Wyświetl pomoc wyświetla krótką wiadomość i kod QR, który prowadzi do stron pomocy EA związanych z obszarem gry, z którego gracze go skanują. To objaśnienie przycisku zostanie aktywowane w najbliższej przyszłości w ramach wydania serwera.

Dodano zakładkę profilu do widoku szczegółów gracza dla niektórych rodzajów przedmiotów gracza.

Rozwiązano następujące problemy:

Radar czasami znikał podczas meczów.

Rozgrywka

Wprowadził następujące zmiany:

Kiedy grasz przeciwko drużynie korzystającej ze stałego nacisku, twoi koledzy z drużyny AI będą starali się aktywniej zapewniać krótsze opcje podań. Kiedy obrońca sterowany przez procesor wywiera stały nacisk na zawodnika z piłką, ale nie odzyskuje piłki, powrót może zająć więcej czasu. Nie ma to wpływu na graczy kontrolowanych przez ludzi.

Zmniejszono spadek wytrzymałości o 11,7% dla stałego nacisku, nacisku po stracie posiadania piłki i nacisku przy niestandardowej taktyce obronnej z silnym dotykiem. W niektórych przypadkach posiadacze piłki są teraz bardziej skłonni do utrzymywania posiadania piłki, gdy obrońca wywiera na nich presję od tyłu.

Rozwiązano następujące problemy:

Podczas pogoni za Wyskokowymi Przełęczami obrońcy mogli czasami nieprawidłowo zwalniać.

Usunięto kolejne przypadki niezamierzonego powrotu piłki do atakującego gracza po wślizgu obrońcy.

Podczas rozpoczęcia gry drużyny z wysoką linią obrony mogą przepychać się zbyt blisko środka boiska. W niektórych przypadkach użycie blokady gracza podczas grania z dostosowanymi elementami sterującymi może spowodować wykonanie niechcianych żądań.

Podczas blokowania do gracza bez piłki, gracz posiadający piłkę z procesorem może wykonywać niepożądane ruchy umiejętności lub podania.

Usunięto przypadki nieprawidłowego odtwarzania niektórych animacji podczas fizycznego kontaktu między dwoma graczami.

W niektórych przypadkach szybki rzut wolny nie mógł zostać wykonany i zamieniono go na tradycyjny rzut wolny. Czasami półwspomagane podanie przelotowe mogło zostać nieprawidłowo wyeliminowane z gry.

Usunięto animacje główkowania, które mogły niepotrzebnie wystąpić, gdy gracz został poproszony o zagranie głową, ale nie walczył o piłkę. W niektórych szczególnych sytuacjach sztuczna inteligencja procesora nie mogła odzyskać piłki, jeśli gracz kontrolowany przez człowieka osłaniał piłkę.

Dalsze zajęcie się przypadkami przejeżdżania piłki przez zawodnika podczas kozłowania. W niektórych przypadkach bramkarze wykorzystujący sztuczną inteligencję procesora mogli wykonać nieumyślnie słabe podanie po rzucie od bramki. W rzadkich sytuacjach, po otrzymaniu podania, zawodnik z piłką mógł chwilowo przestać reagować.

Poprawiono logikę sędziego przy podejmowaniu nieuczciwych decyzji w sytuacjach, gdy popełniający przewinienie zawodnik szybko oddalił się od posiadającego piłkę.

Poprawiono logikę sędziego przy podejmowaniu nieuczciwych decyzji dotyczących wślizgów.

Ogólne, audio i wizualne

Dokonano następującej zmiany:

Zaktualizowano niektóre piłki, elementy interfejsu użytkownika, niestandardowe menedżery, głowice gwiazd, zestawy, tatuaże, buty, rękawiczki, zarost, odznaki, stadiony, trofea z boiska, obszary VIP, maskotki, TIFO, motywy stadionów, opisy ruchów umiejętności i tablice reklamowe.

Rozwiązano następujące problemy: [Tylko PC]

Usunięto niektóre przypadki nieprawidłowego instalowania lub aktualizowania oprogramowania antycheat EA. [Tylko Xbox Series S]

Wprowadzono ulepszenia wierności wizualnej w określonych sytuacjach. W niektórych przypadkach w trybie Rozpoczęcie niestandardowe ustawienia kontrolera mogły zostać zresetowane do wartości domyślnych. Znany problem badany w EASF Tracker: Jeśli limity czasu gry są ustawione i osiągnięte, wiadomość zawierająca te informacje nie może zostać zamknięta. Obejście: zamknij i ponownie uruchom grę FIFA 23.

Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Polecane artykuły

EAFC 24 – Jak wygląda tryb kariery w nowym EAFC?

Tryb kariery niezmiennie od paru lat, jest jednym z najpopularniejszych trybów FIFA,...

FIFA 23 CM Tweaks TU17.1

CM Tweaks to modyfikacja aktualizująca tryb kariery menedżera, który poprawia różne aspekty...

Title Update #1 – pierwsze poprawki w FC 24

Niewiele musieliśmy czekać. Podczas, gdy gra nawet nie wyszła jeszcze dla wszystkich,...

FIFA 23 MH82 Miniface Pack 23-24 TU17.1

MH82 wydał swój drugi darmowy pakiet miniface’ów do FIFY 23 przygotowany pod...