FIFA 23: Wyciekły oceny ogólne najlepszych piłkarzy!

Katastrofa dla EA – dziś od rana dostępna na XBOXie była FIFA 23, normalnie, do zagrania, w pełnej wersji. Ludzie, a w szczególności leakerzy, bardzo zainteresowali się tematem ocen ogólnych, i z gry wynieśli bardzo dużo interesującego materiału. Mamy wieści także o najlepszych Polakach w nowej edycji gry!

Wyciekły wszystkie statystyki i ludzie mieli dostęp do każdego gracza w nowej edycji FIFY. Do premiery został jeszcze około miesiąc, a wiemy już aż tak dużo. Te oceny ogólne, które pokażę za chwilę, są raczej ostatecznymi, choć – jak wiemy, coś może jeszcze ulec zmianie. Spójrzcie w zasadzie tylko na TOP10 zawodników w grze – to jakaś tragedia, że prawdopodobnie tylko dwójka z nich w polu będzie grywalna, okej, może trójka czy czwórka, jeśli realnie patrzymy na bramkarzy:

Ogólnie powiem tak – delikatnie mówiąc, po prostu się zawiodłem. Mało, bardzo mało grywalne karty De Bruyne, Messiego czy Ronaldo, wyglądają na papierze na po prostu przeciętne i użyteczne przez 3 dni gry. To samo niestety trzeba powiedzieć o Robercie Lewandowskim i Benzemie, którzy także wyglądają na bardzo przeciętnych. Warto spojrzeć też na fakt, że Robert Lewandowski dostał downgrade oceny ogólnej po całkiem dobrym sezonie, a do tego obniżono mu statystyki tempa aż o 3 punkty. W mojej opinii, Polak zasłużył na ocenę 92 i na najlepsze strzały w grze, ale lepsze posiada jedynie Cristiano Ronaldo. Czy dwa złote buty pod rząd nie dowodzą potęgi Polaka pod względem strzelania bramek? Jeszcze odnosząc się do Ronaldo i Messiego – spójrzcie tylko na ich statystyki tempa. Wyglądają po prostu żałośnie, no ale też musimy być świadomi, że EA bardzo patrzy w tym przypadku na ich wiek. Nie przekreślam ich, bo wiemy, że będziemy mieli odpowiednie style tempa dla każdego z zawodników, ale smucą takie downgrady. Jeśli chodzi o innego Polaka – to Wojciech Szczęsny także otrzymał ocenę ogólną w dół, czyli jest oceniony na 86.

Wyżej mamy przedstawione oceny ogólne i statystyki zwykłych kart HERO. Pozytywne zaskoczenie stanowi Smolarek, który mimo oceny 86, dalej na papierze jest jednym z najlepszych napastników w ogóle w grze! 91 tempa, 85 strzelania i 90 dryblingu – w mojej opinii, do perfekcji brakuje tylko gwiazdek sztuczek – o których jeszcze NIC nie wiemy. A szkoda!

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL