FIFA 23: Znamy oceny ogólne zawodników z Ekstraklasy!

Na przestrzeni całego dnia kluby z PKO Ekstraklasy publikowały dzisiaj topowe oceny ogólne swoich zawodników w FIFA 23. Jak prezentują się karty piłkarzy z naszej rodzimej ligi?

WISŁA PŁOCK

Zaczynamy od obecnego lidera Ekstraklasy, który otrzymał kilka srebrnych kart. Najlepszym overallem spośród piłkarzy Nafciarzy może pochwalić się Davo – EA oceniło go na 68. Oprócz niego mamy kilka kart z oceną 67:

pogoń szczecin

Portowcy mogą się pochwalić już trochę wyższymi overallami. Prym wiedzie tutaj Kamil Grosicki – oceniony został na 73, ma też na karcie 86 tempa. Brzmi jak dobra karta do składu Polaków… Najlepsi zawodnicy Pogoni mają karty powyżej 70 overalla:

korona kielce

Żółto – czerwoni pochwalić się mogą kartami ocenionymi najwyżej na 66 – taką otrzymał Ronaldo Deaconu. Tuż za pomocnikiem kieleckiego klubu uplasowali się Bartosz Śpiączka i Jakub Łukowski – obaj po 65 oceny ogólnej.

CRACOVIA KRAKÓW

Średnią ocen ogólnych piłkarzom Pasów zawyża Yevhen Konoplyanka. Ukrainiec otrzymał kartę ocenioną na 70 i jest to najlepsza karta w Cracovii. Dodatkowo najlepszymi pozostałymi zawodnikami są Kamil Pestka i Mathias Hebo Rahmussen (obaj 67):

STAL MIELEC

Mielczanie są na wysokim, 8. miejscu w tabeli ligowej i otrzymali 4 srebrne karty. Najwyżej ocenionym piłkarzem Stali został Krystian Getinger (67), ale jego klubowi koledzy nie byli od niego wiele gorsi:

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

“Jaga” też pochwaliła się na Twitterze swoimi piłkarzami. Wyróżniono trzech zawodników. Najwyższy overall posiada Jesus Imaz (70), a tuż za nim plasują się Michał Pazdan (69) i Taras Romanczuk (69). Białostoczanie zaliczają kolejny solidny sezon w ramach Ekstraklasy i ich karty odpowiadają temu stanowi rzeczy.

To karty z poszczególnych klubów, ale jak prezentują się najlepsze z całej ligi? Przygotowano specjalną grafikę z TOP10 zawodników z Ekstraklasy w FIFA 23:

Fantastycznie wygląda Ivi Lopez, który w tym roku ma najlepszą kartę w lidze. Tuż za nim plasują sie piłkarze tacy jak Carlitos czy Amaral. W czołowej dziesiątce mamy karty z sześciu klubów, w tym Lecha i Legii. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej odsłony, w FIFA 23 nie zobaczymy żadnej złotej karty z Ekstraklasy.

 

 

Wszystkie grafiki i informacje zawarte w tekście pochodzą z kont na Twitterze klubów Ekstraklasy i są związane z zawartością gry FIFA 23.