FM23 Realistyczna pogoda

Rzeczywiste roczne dane pogodowe z Weatherspark.com i Climatestotravel.com zostały wykorzystane do optymalizacji bieżących wzorców pogodowych i stworzenia nowych.

Ten plik zrobi 2 rzeczy:

1. Pomoże dać poczucie przebywania w różnych krajach . Nie każdy region ma już podobny typ pogody. Na przykład wiosna brazylijskiej Amazonii ma teraz tylko 20% szans na suszę, zamiast pierwotnych 60% (bądź przygotowany na opóźnione gry!). Czuje się dużo bardziej „tropikalnie”. Bardzo kontrastuje z nim wybrzeże hiszpańskie, najczęściej bardzo spokojne, suche i łagodne. Pierwotnie Francja wykorzystywała angielską pogodę i miała 75% szans na spokojny wiatr. Teraz mecz we Francji ma 80% prawdopodobieństwa, że ​​będzie od wietrznego do ekstremalnie wietrznego. Meksyk będzie teraz suchy lub burzowy. Szwedzkie wybrzeże na wiosnę nie ma już w większości 7-13 C, ale może wynosić od -7 do 21 C.

2. W niektórych regionach wzrośnie również wpływ pogody. Zima na rosyjskiej Syberii jest teraz NAPRAWDĘ mroźna, więc jeśli zimno ma JAKIEKOLWIEK wpływ na ME, będzie to bardziej widoczne. Pierwotnie zima w regionie syberyjskim wynosiła przeważnie od 0 do -7. Teraz jest głównie -16 i mniej. Z drugiej strony meksykańska pustynia pierwotnie osiągała tylko czasami 34 C. Teraz może wzrosnąć powyżej 43 C.

Czy potrafisz walczyć z ulewą znad Kiusiu, sezonem tajfunów w Japonii, temperaturami poniżej -20 w Rosji, upałem w Meksyku lub gorącymi latami i monsunami w Senegalu? A może wolisz łagodną, ​​słoneczną śródziemnomorską część Hiszpanii?
Lista zmian

Australia (13 odrębnych klimatów zmieniających się we wszystkich typach pogody, ale generalnie podwyższone temperatury, dodatkowy wiatr i nieco więcej deszczu/tajfunów w odpowiednich miejscach)
Niemcy (zoptymalizowany 4, dodano środkowe Niemcy)
Włochy (zoptymalizowany 4, dodano Riwierę Włoską)
Francja (brak oryginalnych wzorów, dodano 3 charakterystyczne dla Francji, wybrzeża Atlantyku, południa i głębi lądu)
Hiszpania (zoptymalizowane 7 oryginałów)
Brazylia (zoptymalizowane 13 oryginałów Bardziej tropikalne, ze znacznie większą ilością deszczu (jednocześnie starając się codziennie zapobiegać podmokłym polom), dodano cieplejsze temperatury z chłodniejszymi częściami i lepszy wiatr)
Portugalia (niewielkie zmiany)
Holandia (Brak oryginalnych wzorów, dodano 2 charakterystyczne dla Holandii, Wybrzeża i W głębi lądu. Dodano wiatr, mniej deszczu, lepsze temperatury)
USA (zoptymalizowano 29 oryginalnych, poprawiono niedokładne warunki pogodowe/przydziały)
Belgia (brak oryginalnych wzorców, dodano 2 charakterystyczne dla Belgii, wybrzeża i lądu)
Meksyk (zoptymalizowany pod kątem szerszego zakresu temperatur, dodano pustynie Baja i Baja oraz bardziej ekstremalne upały w najgorętszych obszary)
Anglia (zoptymalizowane 3 oryginały, dodano angielski południowo-zachodni)
Szkocja (zoptymalizowany 1 oryginał, dodano Scottish Highlands)
Rosja (dodano ekstremalne ZIMNE dla Syberii)
Chiny (niektóre zmiany)
Szwecja (zoptymalizowane podstawowe temperatury)
Islandia (Brak oryginalnych wzorców, dodano 4 charakterystyczne dla Islandii, północno-wschodniego, północno-zachodniego, południowego i regionu stołecznego. Ogólnie zimniej, bardziej deszczowo i mniej wietrznie niż Norwegia)
Argentyna (naprawiono 3 oryginalne klimaty, dodano 1 klimat, ustalone daty rozpoczęcia sezonu, cieplejsze zimy, ekstremalne zmiany w deszczu, więcej wiatru)
Chorwacja (bez zmian)
Japonia (dodano „tajfuny”, dodano wiatr)
Szwajcaria (dodano więcej deszczu)
Turcja (stałe temperatury, dodano sezonowy deszcz)
Senegal (0 oryginalnie – użyto pogody w Ameryce Południowej, dodano 2 unikalne klimaty, dodano „monsuny”, masowe opady deszczu na południu w połowie roku, cieplejsze i dłuższe lata, bardziej północny wiatr)

 

POBIERZ- FM REALISTIC WEATHER