FOOTBALL MANAGER 2023- w kogo warto zainwestować?

Wczoraj miał premierę Football Manager 2023! Gra zbiera bardzo dobre oceny, a w promocji gry pomaga dostępność w Game Pass  (w wersje Console można grać nawet dotykowo na telefonie przez xClouda!).  Poszukując wonderkidów do gry, znalazłem stronę www.scoutedftbl.com ,która podała listę takich graczy. Zatem zapraszam do czytania!

KIM SĄ CUDOWNE DZIECI FOOTBALL MANAGERA?

Wonderkid to banalne określenie, które jest synonimem Football Managera. To młodzi kandydaci – zwykle w wieku od 16 do 18 lat – którzy mają potencjał elitarny w grze. Freddy Adu jest wybitnym przykładem dla starszych menedżerów, podczas gdy Youssoufa Moukoko jest aktualnym przypadkiem. 

Ale to też jest subiektywne. Wonderkid z Accrington Stanley jest zupełnie inny niż wonderkid z Manchesteru City . Zasadniczo otoczenie dyktuje status.

JURRIËN TIMBER

Jürrien Timber był podstawą sceny cudaków w FM22 i ponownie pojawi się w FM23. Był środkowym obrońcą na wysokim poziomie, grającym w piłkę, z potencjałem, by stać się jednym z najlepszych obrońców w grze, a także dodatkowym bonusem, że jest bardziej niż zdolny na prawym obronie.

Fakt, że tego lata nie opuścił Ajaksu, również jest dużym bonusem. Będzie tak samo osiągalny jak w FM22, jeśli nie bardziej. Timber po raz kolejny będzie wyjątkową opcją dla dużych klubów szukających solidnego jak skała środkowego obrońcy.

Będziesz musiał jednak zapłacić dość dużą opłatę, ponieważ Ajax prawdopodobnie nie pozwoli mu odejść za mniej niż 70 milionów euro od samego początku. 

ANTÓNIO SILVA

Produkt akademii młodzieżowej SL Benfica, António Silva, pojawił się na scenie w tym sezonie. Stał się integralną częścią drużyny Rogera Schmidta, pojawiając się znikąd, by ugruntować się jako starter i odnieść wiele imponujących występów w Primeira Liga i Lidze Mistrzów.

Silva wygląda po prostu jak środkowy obrońca – wysoki i długonogi – i jest bardzo nowoczesny, szczególnie wygodny na piłce. Jego umiejętności znajdują odzwierciedlenie w FM23; wygląda tak samo elegancko i opanowanym środkowym obrońcą, jakim jest.

W kontrakcie Silvy zapisana jest klauzula zwolnienia o wartości 100 milionów euro, ale na początku oszczędzania możesz go zdobyć za około jedną trzecią tej ceny. Zdobądź go, zanim stanie się jednym z najlepszych obrońców w grze.

CASTELLO LUCEBA

W ciągu ostatnich kilku sezonów Castello Lukeba , stosunkowo nie zapowiedziany kandydat do akademii Olympique Lyon, wykorzystał okazję, aby zostać niekwestionowanym starterem dla klubu.

Jest kolejnym obiecującym środkowym obrońcą francuskiego futbolu. Mobilność jest kluczową zasadą jego gry, nadrabiającą jego mniejszy rozmiar, a on jest inteligentnym obrońcą w sposobie, w jaki przewiduje niebezpieczeństwo, wkracza, aby go odciąć u źródła, i ciała przeciwko napastnikom, aby odzyskać piłkę. W posiadaniu piłki opanowanie jest prawdopodobnie jego największą cechą – Lukeba potrafi zwijać się z dala od presji i wybierać podanie w środku pola, które ustawia ataki na ich drodze.

Te cechy znajdują odzwierciedlenie w jego profilu FM23, co czyni go wiodącą opcją, jeśli chcesz pozyskać lewonożnego środkowego obrońcę. Gdzieś około 35 milionów euro powinno go załatwić.

MILOS KERKEZ

Optymistycznie patrzymy na jego potencjał w FM23. Kerkez to wytrwały i agresywny lewy obrońca, który już na początku gry jest w stanie grać w pierwszej piątce ligi. Jeśli poprawi się w całej rozgrywce, reprezentant Węgier z pewnością może być regularnym starterem dla drużyny na poziomie europejskim.

Po dołączeniu do AZ dopiero w styczniu 2022 r. rozsądnie byłoby oczekiwać, że do podpisania go będzie potrzebna duża opłata – ale 12 milionów euro powinno wystarczyć. Daje ci to opcje: uruchom go, użyj go jako opcji oddziału lub wypożycz go (być może AZ), aby go dalej rozwijać. Jeśli prowadzisz klub z pierwszej piątki ligi i potrzebujesz młodego lewego obrońcy, Kerkez powinien znaleźć się na twojej liście.

ANDREY SANTOS

Brazylia ma wiele ekscytujących talentów w FM23. Endrick będzie na wszystkich listach, podobnie jak Vitor Roque i João Gomes, ale nie zapomnij o Andreyu Santosie z Vasco da Gamy

Naprawdę go lubimy w prawdziwym życiu. Profiluje jako mobilny, dynamiczny, głęboki pomocnik, który może robić postępy w grze poprzez linie i być szkodnikiem również pod względem wygrywania piłek. Widać to całkiem dobrze w jego profilu FM23. Ma szeroki wachlarz umiejętności, które pozwolą ci wcielić się w niego w kilku różnych rolach, od pudła do pudełka po głęboko skrywanego rozgrywającego. Pozwoli ci to również wyspecjalizować go w określonej roli.

Zagraniczne kluby mogą zdobyć Santosa za 40 milionów euro dzięki klauzuli zwolnienia w jego kontrakcie, ale jeśli negocjujesz, powinieneś być w stanie zdobyć go za coś, co spadnie poniżej 10 milionów euro.

WARREN ZAÏRE-EMERY

Wraz z Endrickiem Warren Zaïre-Emery jest jednym z najbardziej ekscytujących  piłkarzy w FM23. Urodzony w 2006 roku najmłodszy debiutant w historii Paris Saint-Germain to elitarny talent wywodzący się z ich wyjątkowej akademii.

Zaïre-Emery nie ma żadnych wad w swojej grze. Jest niezwykle dojrzały jak na swój wiek, wyposażony w zestaw umiejętności, który może pasować do każdej roli, kształtu i systemu. Potrafi biegać, podawać, uciekać przed presją, przerywać grę, trafiać do pudła i nie tylko. Znajduje to odzwierciedlenie w jego profilu FM23 – jak na 16-latka Zaïre-Emery jest wyjątkowo zaawansowany jak na swój wiek. Ma silną platformę, aby rozwinąć się w elitarnego pomocnika, zdolnego do wypełniania wielu różnych ról.

Pozyskanie go z PSG na początku obrony zajmie co najmniej 25 milionów euro, ale mądrą grą byłoby śledzenie postępów jego rozwoju w Paryżu przed zaoferowaniem mu minut w pierwszej drużynie w kluczowym okresie.

FABIO MIRETTI

Od dłuższego czasu jesteśmy fanami Fabio Miretti . Najlepszy talent, jaki kiedykolwiek wyprodukowała akademia Juventusu, ma przed sobą wielką przyszłość w grze dla klubu i kraju. Podobnie jak Zaïre-Emery, jest pomocnikiem, który może zrobić wszystko.

Miretti zakończył ostatni sezon mocno, wchodząc do pierwszej drużyny Juve i imponując każdym występem. To w połączeniu z jego talizmanicznym wpływem na włoską drużynę U-19 oznaczało, że otrzymał niesłusznie znaczący wzrost w FM23.

Ma dobre umiejętności jako podający i dryblujący, ale jego zdolności umysłowe są wybitne. Silny w każdym dziale, ma również 16-stopniową ocenę za Determinację i rzadką osobowość Perfekcjonisty. Oba oznaczają, że Miretti wykorzysta swój potencjał niemal w każdym obronie.

ADAM WHARTON

Adam Wharton właśnie włamuje się do pierwszego zespołu Blakburn Rovers w prawdziwym życiu. Po przejściu przez ich system akademicki jest częścią rotacji pod okiem charyzmatycznego trenera Jona Dahla Tomassona. Reprezentant Anglii również wygląda bardzo dobrze na FM23.

Środkowy pomocnik zdolny do gry jako 8 lub 6, Wharton ma dobrze wyważony zestaw umiejętności, który zapewni jego menedżerowi wiele możliwości rozwoju. Podczas gdy musi trochę urosnąć i dodać trochę defensywy, ma silną bazę techniczną, która uczyniłaby go utalentowanym piłkarzem w pomocy, z umiejętnościami podawania piłki i unikania presji. Jest też dość żwawym, agresywnym sportowcem.

Jeśli przeprowadzisz się wcześniej, możesz dostać Whartona za 8 milionów euro – to okazja dla klubów w Premier League lub gdzie indziej. Kolejnym talentem do zwiadu w Blackburn jest ich duży, wychowany w domu środkowy obrońca Ashley Phillips.

PAWEŁ WANNER

Kolejnym nowym talentem, który warto śledzić w FM23, jest Paul Wanner . Najmłodszy debiutant Bayernu Monachium już od jakiegoś czasu regularnie pojawia się na scenie seniorskiej, ale FM23 to pierwsza gra Football Manager, w której występuje.

Wanner jest bardzo ospałym pomocnikiem atakującym, który może grać w dowolnym miejscu na linii ataku. Jego siłą jest sposób, w jaki łączy swoje umiejętności techniczne na wysokim poziomie z wrodzoną świadomością, aby znaleźć słabości w obronie, rozróżniając je zabójczymi podaniami i kombinacjami.

Jego profil FM23 jest podobny; ma wiele technicznych i kreatywnych cech, a także imponujące surowe atrybuty fizyczne. Nie jest daleko od gry na wysokim poziomie, a Bayern prawdopodobnie nie będzie w stanie zaoferować mu wystarczającej liczby minut w pierwszej drużynie. Właśnie wtedy powinieneś rzucić się do ataku.

ANDREAS SCHJELDERUP

Andreas Schjelderup to nazwisko, które będzie znane wielu czytelnikom, jesteśmy pewni. Od kilku sezonów jest wysoko ocenianym talentem w FC Nordsjælland, stając się regularnym graczem w najmłodszej drużynie z najwyższej półki w Europie

Jego ekscytujący potencjał jest więcej niż dorównany w FM23 – Norweg wygląda na prawdziwego „cudownego dzieciaka” w tegorocznej rozgrywce. Jedno spojrzenie wciągnie Cię w przyciągające wzrok 16 ocen za drybling, pierwsze dotknięcie, podania, technikę i wizję. Już od samego początku jest bardzo zdolnym, kreatywnym napastnikiem. Jest zwinny i szybki, a także ciężko pracującym graczem zespołowym. Brakuje mu odrobiny fizyczności, ale jest to aspekt jego gry, który można ulepszyć za pomocą ukierunkowanego rozwoju.

Co sprawia, że ​​Schjelderup w FM23 jest jeszcze bardziej ekscytujący? Cóż, to cena. Wyceniany na 7,2 mln euro do 8,8 mln euro na początku gry, jest osiągalną perspektywą dla klubów z szerokiego spektrum. Nie rozbije banku, więc powinieneś go od razu zabrać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Schjelderup w prawdziwym życiu, przeczytaj nasz szczegółowy profil jego osoby.

JULIEN DURANVILLE

Julien Duranville , produkt słynnej akademii RSC Anderlecht, jest prawdopodobnie najbardziej ekscytującym absolwentem ich systemu młodzieżowego od czasów Youri Tielemansa. Drobny skrzydłowy już w wieku 16 lat ma zaufanie do roli w składzie pierwszego zespołu.

To bezwzględny skrzydłowy, zdolny do gry na każdej flance. Jego profil FM23 to również bardzo odlotowy skrzydłowy – przyspieszenie, szybkość, drybling i spryt to wybitne umiejętności. Ma też rzadko widywane Próby Wielokrotnego Pokonywania Przeciwników, co powinno sprawić, że oglądanie go na boisku powinno sprawić mu przyjemność, choć trochę frustrujące. Ma potencjał, by szybko rozwinąć się w efektownego szerokiego dryblera na najwyższych poziomach.

Duranville będzie kosztować. Potrzeba w sumie około 12 milionów euro, żeby go podpisać w pierwszym lecie twojej oszczędności. To spora opłata dla 16-latka, ale twój potencjał zakupowy – a belgijski skrzydłowy ma go dużo. 

GIANLUCA PRESTIANNI

Argentyna ma mnóstwo cudownych dzieci w Football Managerze 2023. Prawdopodobnie znasz je już z różnych innych list w Internecie, ale prawdopodobnie najbardziej ekscytujący jest Gianluca Prestianni z Véleza .

Potrafi grać w całej linii pomocy ofensywnej – zarówno na skrzydłach, jak i w środku – jest niezwykle zaawansowany jak na talent urodzony w 2006 roku. Jego profil FM23 ma wiele wysokich ocen w stosunku do jego wieku. Ma solidną bazę cech technicznych, umysłowych i fizycznych, które pozwolą ci ukształtować go na takiego, jaki chcesz. Sądzimy, że dobrze nadaje się do rozwoju jako kreatywny skrzydłowy.

Najlepsza rzecz o Prestiannim w FM23 to jego cena. Wszystko czego potrzebujesz to ryczałtowa opłata w wysokości 4 milionów euro, aby otrzymać dużą akceptację; jeśli sprytnie zorganizujesz transakcję, prawdopodobnie możesz go zdobyć za około milion mniej. Młody argentyński napastnik to prawdziwy cudotwórca – i okazja!

IZAAK BABADI

Talent PSV Eindhoven jest jednym z najbardziej naturalnych graczy, jakich będziesz oglądać. Podobnie jak wspomniany wcześniej Kumbedi i Zaïre-Emery, Isaac Babadi wyróżniał się na tegorocznych Mistrzostwach Europy UEFA U-17.

Lewostronny napastnik lubi wchodzić do środka i wpływać na gry dzięki swoim umiejętnościom rozgrywania dryblingu i zabójczych podań. Łączy silną kontrolę techniczną i dotyk z wybuchowym pierwszym krokiem i doskonałą kontrolą ciała. Ma dodatkową premię w postaci możliwości gry w dowolnym miejscu w środku pola, co zapewnia pewną elastyczność w integracji go z drużyną.

Jeśli wejdziesz wcześnie na Babadi, nie powinno to zająć zbyt wiele czasu, aby podpisać go z PSV. Zrób swój ruch, zanim stanie się tam regularnym starterem, a zaoszczędzisz sporą część pieniędzy.

HENRYK

Endrick jest prawdopodobnie głównym dodatkiem do FM23. Trochę jak wprowadzenie Youssoufy Moukoko do gry kilka lat temu, jego profil będzie generował dużo szumu i zasłużenie.

Wyprodukowany przez akademię Palmeiras, Endrick eksplodował w 2022 roku, wygrywając w Copinha (turniej U-20 z siedzibą w Sao Paulo) i prestiżowym turnieju Montaigu oraz trafiając na szczyty elitarnych klubów.

Jego profil FM23 jest bardzo ekscytujący. Trochę jak Zaïre-Emery, Endrick jest wyjątkowo zaawansowany jak na swój wiek. Ma podstawowy profil, który daje mu ogromną przewagę nad rówieśnikami i powinien zapewnić, że stanie się jednym z najlepszych napastników w grze.

Nie będziesz mógł podpisać go z Palmeiras, dopóki nie skończy 18 lat za kilka lat, ale możesz od razu zawrzeć umowę. A powinieneś, bo wszystkie elitarne kluby będą goniły za jego podpisem.

BRIAN BROBBEY

Brian Brobbey jest od jakiegoś czasu wielkim nazwiskiem na młodzieżowej scenie piłkarskiej. Zwrócił na siebie uwagę rekordowymi rekordami dla klubu i kraju, Ajaksu i Holandii. Zrobił nierozważny ruch do RB Lipsk, ale od tego czasu wrócił do swojego klubu dla dzieci.

Brobbey od początku prezentuje się bardzo dobrze w FM23. Ma profil, który może mieć wpływ na poziom Ligi Mistrzów od samego początku. Jest niezwykle silny i niezwykle szybki, co stanowi potężną kombinację. Ma również dobre umiejętności wykańczania (które niekoniecznie odzwierciedlają prawdziwe życie, jak sądzimy) i ma podstawową umiejętność włączania innych do gry jako centralny środkowy napastnik.

Ajax przywiózł go z Niemiec za 16 milionów euro, a będziesz potrzebować tylko 2 miliony więcej, aby go podpisać na początku oszczędzania. Byłby opcją biegów, jeśli szukasz długoterminowego napastnika; Brobbey ma zdolność bycia graczem wpływowym przez rok lub dwa, zanim później stanie się regularnym strzelcem początkowym.