FUT 23: Dwie nowe eventowe drużyny już w grze!

Proszę państwa, wreszcie poznaliśmy kolejne mundialowe karty. Teraz – tak jak wspominałem wczoraj, pojawiły się w grze karty z drużyny “World Cup Stories” oraz druga drużyna “WC Icons”. Jakie karty są dostępne w paczkach?

EA SPORTS zdecydowało się kontynuować serię z mundialowymi ikonami, co mnie w sumie w zupełności nie dziwi – sam fakt, że są to ikony sprawia, że ludzie jeszcze bardziej chcą otwierać paczki i szukać tych kart. Bardziej interesujące jednak są zupełnie nowe karty – tym razem koloru żółtego, czyli “WC Stories”. Może to od niej najpierw zacznijmy.
World Cup Stories

 

Drużyna World Cup Stories była zapowiadana już od kilku dni. Nie tylko przez leakerów, ale i także przez EA SPORTS. No i wreszcie wylądowali i są dostępni w paczkach do naszej dyspozycji, a raczej naszego szczęścia, przez cały okrągły tydzień. Ekipa dość znanych nazwisk, oczywiście tych nazwisk, które teraz biorą udział w Mistrzostwach Świata. Lub BRAŁY udział, bo ekipy takie jak Urugwaj, Niemcy, Belgia, Kanada, Walia czy Arabia Saudyjska są już poza burtą. Ale najważniejsze jest to, co my w ogóle w tej drużynie dostaliśmy.

Główną twarzą tej ekipy jest oczywiście Virgil Van Dijk, oczywiście najwyżej oceniony, ale i najlepszy obrońca w tym stadzie. Piłkarz Liverpoolu bardzo dobrze sobie radzi w jego zwykłej wersji, ale w tej specjalnej może robić dużą furorę, a przeciwnicy, grający na niego, będą mieli duże problemy. Dobre tempo i świetne statystyki defensywne, ale i też sylwetka sprawiają, że VVD jest po prostu kocurem na swojej pozycji.

Jeśli jesteśmy przy obrońcach, bardzo uśmiecham się na widok karty Daniego Alvesa. Najbardziej utytułowany piłkarz w historii wreszcie otrzymał swoją specjalną kartę, chociaż, czy aby na pewno “wreszcie”? W poprzedniej FIFIE także znalazł się w drużynie “FUT Birthday”, gdzie miał naprawdę bardzo przyjemną kartę ocenioną na 93. Teraz, gdy patrzę na statystyki brazylijczyka sądzę, iż jest on bardzo dobrym prawym defensorem jak na realia FIFA 23. Tym bardziej, iż jego cena i opinie graczy mówią same za siebie.

Jego kolega z reprezentacji i zdobywca jednego z najlepszych goli na tym mundialu – Richarlison, także znalazł się w tej drużynie. I także można zaliczyć go do jednych z najlepszych piłkarzy dostępnych do trafienia. Szybki i zwinny napastnik Tottenhamu jest ewidentnie świetnym piłkarzem zarówno i na realnych boiskach, ale i także w FIFA 23. Przynajmniej w tej wersji. Jego karta to nie jest tania sztuka do wyrwania, a sam Richarlison poradzi sobie przez co najmniej kilka miesięcy jako ciemiężyciel rywali.

Poza tymi koleżkami jest jeszcze wiele innych kart, takich jak na przykład genialny Marcus Rashford czy Marco Asensio, którzy także zasługują na wyróżnienie. Podobno Sane czy Bruno Fernandes radzą sobie także bardzo dobrze i nie trudno wpasować ich do składu, więc także o nich wspominam.
World Cup Icons – druga drużyna

Druga drużyna mundialowych ikon także jest dostępna w paczkach przez tydzień. Powiem szczerze, że chłopaki nie są najlepszymi ikonami, ale dwóch z nich zwraca moją szczególną uwagę – jest to oczywiście wielki, potężny Samuel Eto’o, oraz jeden z najlepszych lewych obrońców w historii – Roberto Carlos. Obaj są świetnymi zawodnikami i raczej tylko z nich mógłbym być zadowolony, jak miałbym ich trafić w jakimś picku z ikoną. No, ale to oczywiście kwestia gustu. Każdym da się pograć, myślę, że nawet Hernandez nie jest taką złą kartą, patrząc na jego statystyki. Ale nie wiem, jak to wygląda w samej grze.

 

 

 

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL