Houston, mamy problem! – sytuacja rynku transferowego po ostatnich wydarzeniach

Po ostatnich Eventach (Fut Birthday,Fut Encore) rynek TROSZECZKĘ się zachwiał, nawet jak na standardy FUT 21. Doszło do wielu anomalii lecz od początku.

Topowe Karty

Ostatnio przeglądając ceny kart, spojrzałem na Neymara. Obecnie brazylijczyka da się dostać za 150k monet, co jest chyba rekordem. Mbappe  i Ronaldo też mocno spadli. Obaj na XboX kosztują ledwo ponad 300k.

Wysokie Oceny

Ludzie spodziewali się mocno w zeszłym tygodniu kontentu, związanego z Ikonami. Niestety, jedyne co się pojawiło, to trzy ikony w SBC. Są to: Pirlo, Drogba i Campbell. Oczywiście w swej najlepszej wersji, Optimus. Moim zdaniem, jak i wielu innych handlarzy, przy okazji wyjścia czegoś co będzie potrzebowało Ovl “odbitki” będą mniejsze z wiadomej przyczyny. A mianowicie gracze po mul tumie paczek na urodziny, mają pełno szrotu, potrzebnego do SBC.

“Ciekawe” spadki cen

Niestety (dla niektórych graczy) karty które powróciły do paczek przy okazji “FUT Encore” mocno poszły w dół. Taki Sancho What IF czy Camavinga Future Stars spadli w 2 dni na XboX o 400k.

Co poszło w górę?

Teoretycznie, przez fakt powrotu legendarnego Pick’a 81+, najsłabsze złote karty powinny odbić. Niestety nie, a przynajmniej nie tak bardzo. W godzinach porannych dało się kupować bez problemu takowe karty do SBC. Jeżeli chodzi o moje osobiste doświadczenia, to w zeszły czwartek, bardzo dobrze sprzedawały się karty z La Liga. Dokładniej napastnicy i pomocnicy, których brałem po 650 coins, szli prawie od razu po 1500-2100. Rekordem tego dnia był jednak Herrera z Atletico, którego w ilości 25 sztuk kupiłem i sprzedałem po 3200 od ręki.

Podsumowanie

Zapytacie się mnie pewnie: “To co w takim razie robić, skoro TOTS już na horyzoncie?

Wiem, z zeszłorocznych doświadczeń, że w momencie ogłoszenia przez EA oficjalnie TOTS karty mocno idą w dół. Na ten przykład Saint-Maximin urodzinowy, rok temu spadł wtedy o 200k. Dlatego, poczekajcie na mały wzrost cen i wtedy sprzedajcie swoje wartościowe karty.

P.S
Mamy na stronie już artykuł o przygotowaniach do TOTS. Tam zapraszam do pełnej rozpiski!

Miłego Dnia !