Ikony FIFA 20 – lista potencjalnych, które mogą znaleźć się w nowej odsłonie gry

Generalnie ikony (wcześniejsze legendy) to nieodłączna część FIFA Ultimate Team od bodajże FIFA 14. Kiedyś dostępne tylko na XBOX a od FIFA 18 również na resztę konsol. Ich fenomen tkwi w tym, że ich karty są bardzo rzadkie, trudne do zdobycia. Ceny rynkowe są również bardzo wysokie, więc trzeba trochę zarabiać i oszczędzać żeby takowe sobie sprawić. Popularne są również dlatego, że są to zawodnicy którzy skończyli karierę i mocno przyczynili się do historii futbolu.

O samych ikonach to tyle, lecz dziś chciałbym przedstawić potencjalne zestawienie kilku zawodników, którzy mogą znaleźć się w tegorocznej FIF-ie.

1. Francesco Totti

Myślę, że to jest niekwestionowana ikona futbolu. Jeśli mnie dobrze pamięć nie myli ten człowiek był w KAŻDEJ FIFA od początku do FIFA 17. Grał w AS Romie od 1992 do 2017 natomiast w reprezentacji Włoch od 1998 do 2006. Fani samego klubu zapamiętają go na bardzo, bardzo długo a samej “nogi” chociaż muszą obdarzyć go szacunkiem. Między innymi dlatego znalazł się w tym zestawieniu.

2. David Beckham

To absolutnie dziwne – Beckham nie był dotąd przedstawiany jako ikona w FUT. Dziwne, bo jego kariera była na prawdę świetna każdy, kto chociaż trochę wie coś o piłce nożnej zna jego nazwisko. Zasłynął między innymi przez grę w Realu Madryt, A.C Milanie czy Manchesterze United. Godny przedstawiciel legendy.

3. Zbigniew Boniek

Serio? Póki co był tylko dostępny we wcześniejszych wersjach gry w składzie legend, lecz nie w Ultimate Team. Dlaczego legendarny polski zawodnik nie ujrzał siebie jeszcze na karcie FUT? Nie mam pojęcia, aczkolwiek mam nadzieję że niebawem zobaczymy go na białym tle.

4. Zinedine Zidane

Francuski trener Realu Madryt, również były zawodnik tego klubu. Póki co dostępny TYLKO na karcie trenera. Był zawodnikiem właśnie Królewskich oraz Starej Damy.

5. Philipp Lahm

Na moim zestawieniu znalazł się również obrońca. Obrońca, który grał w Bayernie Monachium przez 12 lat. Złoty medalista Mistrzostw Świata 2014. W latach 2004–2014 reprezentant Niemiec. Uważam, że swoją długą karierą i poświęceniu zasłużył na miejsce w mojej mini liście.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL