Jeden dzień do długo wyczekiwanego eventu! Nowe SBC i wskazówki

Wielkimi krokami nadchodzą do nas długo oczekiwane Urodziny FUT! Wydarzenie startuje już jutro, ale co wiemy w przeddzień? Co znaleźliśmy nowego dziś o 19?

Przede wszystkim ekran powitalny. No kurczę, ekran powitalny jak każdy inny, ale spójrzcie na napisy pod kartami. Znajdziemy tam od lewej napisy: “Gemini”, “August” oraz “1989”. Osobiście skierowałbym się na powiedzmy jakieś rzeczy kojarzące się z piłkarzem, aczkolwiek nie jestem pewny. Poczytałem dużo komentarzy na temat tego ekranu powitalnego i dochodzę do wniosku, że może chodzić o Mendyego (gemini = bliźnięta), Perisic /  Bale (1989) oraz Lucasa Moure (sierpień). Jednakże to tylko głosy graczy i plotki, rzeczywistość poznamy jutro o godzinie 19:00, czyli za niespełna 23 godziny!

 

Kolejną rzeczą, którą dziś poznaliśmy i przyjęliśmy są oczywiście nowe wyzwania budowania składu. Tak, wiem, cała ich masa. Ale dziś EA dodało coś, czym chce zbić ceny na rynku transferowym – po pierwsze, SBC o paczkę z kartą TOTW (można sobie potrzymać do następnych tygodni, i też tak raczę zrobić, bo obecna drużyna tygodnia jak wiemy jest strasznie… mizerna. Wymagania są dosyć spoko:

– 11 zawodników,
– min. 50 zgrania,
– min. 83 oceny ogólnej

SBC można robić jeszcze przez  niemal dwa tygodnie, więc szmat czasu. Nasz portfel jakoś bardzo też nie ucierpi, bo aby zdobyć tą paczkę należy wyłożyć zależnie od platformy 30-50 tysięcy monet. Warto? To zależy już od Waszej, subiektywnej opinii. Co jeszcze ciekawego dziś dostajemy?

Kolejnym wyzwaniem budowania składu jest zapowiadana już paczka z 10 piłkarzami 83+.

No, to już brzmi naprawdę porządnie! Można zrobić i otworzyć na przykład jutro, gdy rozpocznie się zapowiadany i wspominany w kółko przeze mnie event – Urodziny FUT. Akurat to SBC kosztuje kapkę więcej, niż poprzednie – z jednym TOTW. Ale to w miarę oczywiste, tutaj w końcu dostajemy 10 rzadkich kart piłkarzy z ocenami 83+. No nawijam nawijam, ale skończę trzymać Was w niepewności. Wymagania:

– 11 zawodników,
– minimum 40 zgrania,
– minimalna ocena ogólna to 84,
– przynajmniej 1 karta TOTW w składzie

Ile wyniesie nas taka przyjemność? Myślę, że od 120 do 140 tysięcy monet, ale to już taka górna granica. Zależy od Waszych umiejętności polowania, i może tego, co macie w swoim zbiorze kart. Brzmi nieźle, wygląda solidnie.

Zauważyłem jeszcze na FUTBIN, że jest jeszcze jedno SBC oznaczone jako nowe (na FUTBIN, bo nie mogłem teraz wejść niestety do gry). Zwie się “Marquee Matchups”. Odnosi się oczywiście do eliminacji mistrzostw świata, które gramy przecież dziś i na dniach. Składa się z czterech małych, popierdółkowych wyzwań odnoszących się w nazwie do meczów: Hiszpania vs Grecja, Niemcy vs Rumunia, Serbia vs Portugalia, Czechy vs Belgia. Tak właściwie to wymagania się naprawdę nieduże, sporo by tu o nich pisać, ale do wydania na to jest mało kaski. Może 40 tysięcy monet? A wzamian Mega Paczka! Oczywiście ocenę, czy warto zostawiam Wam 😉

No cóż. To tyle, a może i aż, co EA dziś dla nas przygotowało. Jutro zaczyna się wydarzenie – Urodziny FUT i na to najbardziej w tym tygodniu, jak i nie miesiącu czekamy. Czy EA nas zaskoczy pozytywnie, czy negatywnie – tego nie wiem. Wszystkiego dowiemy się jutro, a ja zapowiadam dłuższy artykuł o jutrzejszych nowinkach z eventu i ogólnie FUT. Trzymajcie swoje karty i paczki do jutrzejszego wieczora, może będzie coś fajnego do zrobienia w SBC 😉

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL