A więc piątek! Dzisiaj nowe wydarzenie – urodziny FUT!!!

Dzisiaj piątek, więc jak wiadomo o 19 miała miejsce premiera nowego-starego eventu – Urodziny FUT! Czym Elektronicy z Kanady dziś nas uraczyli? Czy dzisiejszy wyciek się sprawdził? Zapraszam!

Ogólnie taki miły prezent na dzień dobry. Pewnie przyjmujecie jakieś podarki na swoje urodziny. EA również wręcza nam podarek w postaci paczki. Paczka będzie coraz lepsza zależnie od naszych logowań do FUTa. A przynajmniej powinna być, bo dziś gracze zauważyli problemy z nieodpowiednim ich przyznawaniem. Niektórzy nawet nie dostali żadnej nagrody. EA odniosło się do tego na Twitterze oczywiście oznajmiając, że poprawią to aktualizacją.  A jeśli macie już paczkę, znając życie wypadnie wielkie nic, ale zawsze spoko prezent, jakieś karty do przepałki w SBC w najgorszym wypadku!

Dzisiaj mieliśmy do czynienia z małym, a z drugiej strony dużym wyciekiem. Właściwie wyciekła cała dzisiejsza “drużyna 1”, która miała dostać karty FUT Birthday. Wyciek się sprawdził. Stety czy niestety? Mi się tam nawet podoba, nie jest najgorzej, ale też tyłka nie urywa. Myślę, że w poprzedniej edycji gry, FIFA 20, mieliśmy o wiele lepsze karty, np. Mbappe czy Hazard (obrazek wyżej). Dużo osób podziela moją opinię, bo jakby nie patrzeć tamte karty były naprawdę mocarne. Sprawdziły się, tak jak zresztą mówiłem wcześniej nasze zgadywanki z “1989” rokiem, “sierpniem” i “bliźniakami”.

Przede wszystkim jak widać w powyższej miniaturze, gracze zyskali bardzo dużo na ocenie ogólnej, przede wszystkim na tempie. Gwiazdki sztuczek i słabszej nogi również poszybowały w górę, a to często się nie zdarza. Kogo mamy w TEAM 1? No naprawdę przyzwoitych zawodników zamienionych w jeszcze mocniejszych w wersji FUT Birthday!

Chętnie do swojego składu przyjąłbym na przykład Jamiego Vardyego, który naprawdę na tej szpicy może dużo zdziałać. Pamiętam jego wersje specjalne nawet z poprzednich FIF, i chłop naprawdę orał przeciwników. Idąc dalej – Mendy. Oceniony na 88 lewy obrońca. Podejrzewam, że z bańkę będzie kosztował – nie wiem, niech ustabilizują się najpierw ceny na rynku, ale to tylko moja opinia. Jak na lewego obrońcę statystyki ma mocarne. Przede wszystkim jego gwiazdki poszły w górę, i na pozycji obrońcy 5 gwiazdek sztuczek i słabszej nogi to niesamowita sprawa i bardzo rzadko spotykana w FIFA. Poza tym, cytując klasyk – jest SZYBKI!

Dużo by tak opisywać i opisywać, ale to też Wasza subiektywna opinia, kto Wam najbardziej pasuje do składu. A to przecież nie jedyna rzecz na dzisiaj! Tak więc przejdźmy do kolejnych rzeczy.

Oczywiście obowiązkowym elementem programu są wyzwania budowania składu – jak na tak wielki event przystało, oczywiście, to jest i ciekawe SBC. Mianowicie EA dodało SBC o Lukasa Podolskiego, niemieckiego strzelca, który no już można powiedzieć jest jak dla mnie… trochę już legendą piłki nożnej niż piłkarzem, ale to moja subiektywna opinia. Skąd w ogóle pomysł na Podolskiego? Otóż ciekawostka jest taka, że SBC takie jak jest o Podolskiego, będzie odświeżane co jakiś czas. Trzech innych piłkarzy będzie dostępnych w tych SBC, ale dalej nie doszliśmy na jakiej podstawie są te SBC nadawane. Otóż Lukas Podolski był bardzo popularnym zawodnikiem w FUT 09, czyli pierwszej edycji FUTa! A oto wskazówki odnośnie innych zawodników do SBC. Jak myślicie, kim mogą być te osoby?

Wykonanie zadania o kartę Podolskiego wcale nie jest drogie jak na tą fazę gry (do ceny zaraz przejdziemy), a dostajemy całkiem spoko napastnika. Jak ktoś buduje skład pod niemców, to spoko wybór. 90 oceny ogólnej, wysokie statystyki, 5 gwiazdek sztuczek i 3 słabszej nogi. Brzmi nieźle, ale na papierze. A nie przepłacicie, uwierzcie mi. Za to SBC dacie około 200 tysięcy monet i to też zależy od Waszych kart w klubie. Jeśli macie potrzebne karty do SBC, to ta cena oczywiście będzie niższa 🙂 Aby otrzymać kartę Niemca, trzeba zrobić dwa – jak ja to nazywam subSBC. Jakie? Już podaję wymagania!

Zadanie zatytułowane “Bayern Munchen”

 • conajmniej 1 zawodnik z Bayern Monachium,
 • conajmniej jedna karta w formie (IF)
 • min. ocena ogólna: 82
 • min. zgranie: 75
 • liczba zawodników: 11

Zadanie zatytułowane “Niemcy”

 • conajmniej jeden zawodnik z Niemiec
 • min. ocena ogólna: 85
 • min. zgranie: 75
 • liczba zawodników: 11

Dla osób o chudszym portfelu w FUT, pocieszenie dla Was, nie jesteście “skazani” tylko na Podolskiego. Mamy też SBC o paczuszki, z których oczywiście mogą wylecieć karty FUT Birthday z powyższego screena (oprócz Podolskiego, oczywiście). Nawet dwa!

W pierwszym o nazwie “Pinata”, która nawiązuje oczywiście do klasycznych urodzin jakie możemy obchodzić – zbijając piniatę 😀 Ale do rzeczy. Nagrodą za wykonanie zadania jest Paczka rzadkich piłkarzy elektrum. Czyli taka, no, nie najlepsza. Ale zawsze jest szansa na trafienie czegoś fajnego, mała, ale jest. SBC wygasa za dwie doby. Wymagania?

 •  Liczba piłkarzy ten samej ligi: Max 5
 •  Liczba piłkarzy tego samego klubu: Min 4
 •  Liczba złotych graczy: Min 10
 •  Rzadkich: Min 2
 •  Ocena drużyny: Min 75
 • Zgranie drużyny: Min 85
 •  Liczba zawodników: 11

W drugim natomiast, kosztującym podobnie, możemy dostać paczkę dwóch rzadkich piłkarzy. To jest wyzwanie “Grupa 1 – Codzienne wyzwanie 1”, czyli zapewne codziennie to SBC będzie się zmieniało.  Ale to obecne wisieć będzie jeszcze dwa dni. Także nie musicie się jakoś specjalnie spieszyć 😉 Czego wymaga EA?

 • Narodowości: Max 6
 • Kluby: Min 3
 • Zawodnicy tej samej narodowości: Min 2
 • Rzadkich: Min 1
 • Zgranie: Min 40
 • Liczba zawodników: 8

 

Jesteśmy przy SBC, to dopowiem. To nie jest jakoś turbo istotne, ale mamy nawet SBC o stroje urodzinowe! Wydatek nie jest wielki, bo zaledwie kilka tysięcy monet, ale zawsze można zrobić, jak kto woli, Wymagań już nie będę wymieniał, ale informacja, że są, jest 😀 Każdy chętny znajdzie trochę monet na to, jeśli stroje mu się spodobają. A te, Nivelcrackowe są moim zdaniem takie sobie. Ale to kwestia gustu.

Lubicie wyzwania tygodniowe? Właśnie w nich do odblokowania jest bardzo mocna, karta urodzinowa Huntelaara. Czy grywalny? Sami oceńcie. Jednakże myślę, patrząc na statystyki na papierze, że naprawdę nie jest zły. Tylko pytanie, czy wpasujecie go jakoś w swój skład, bo chłopak gra w Schalke 04.

I co do wyzwań, oto nagrody za kolejno 15 oraz 30 poziom w wyzwaniach. Do wyboru jedna, oczywiście niewymienna karta. Trochę to wygląda tak, jakby to za poziom 15 były ciekawsze nagrody do wyboru. Ale i tak myślę, że wszystkie są w miarę przyzwoite:

Urodzinki urodzinkami, ale nie tylko dziś przecież będziemy je obchodzić. Event będzie chwilę trwał. EA w poniedziałek uraczy nas Icon Swapami. Miały być one właściwie już dzisiaj, ale z niewiadomych przyczyn przeniesione zostały na poniedziałek – oczywiście, godzinę 19:00 CET. Będzie aż 9 icon swapów, jest na co się szykować 😉

To raczej tyle informacji na dziś, chyba, że coś przeoczyłem – to przepraszam, ale była tego naprawdę cała masa. Zbierając to wszystko do kupy – ja jestem osobiście zadowolony, nie oczekiwałem czegoś jakoś lepszego, a o wiele gorszego. Mamy w porządku SBC o Podolskiego, fajne karty do trafiania, będą jeszcze przecież nowe SBC, no ale z drugiej strony zawsze można myśleć o czymś więcej. No ale to taka moja subiektywna opinia. Życzę wszelkiego powodzenia w robieniu SBC oraz otwieraniu paczek. Obyście coś fajnego trafili 😉

 

co niektóre rzeczy zostały oparte i zaczerpnięte z Kartomanii oraz FUTBIN.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL