Urodzinowe zadania budowania składu. Nowe karty w paczkach.

26 marca, a mianowicie wczoraj rozpoczął się długo wyczekiwany event. Urodziny FUT jeszcze się ciągną, a więc mamy również dzisiaj nowe karty i  SBC. Jakie dokładnie?

Witajcie, wyjadacze i nie wyjadacze FIFY!

Zacznijmy może od nieco innej rzeczy niż zawsze, od takiego miłego smaczku, który Elektronicy dodali wczoraj.

Mowa o pewnym kodzie QR w FUT, po którego zeskanowaniu przenosi nas do Spotify. Jak można się już domyślić, EA przygotowało playlistę, ale nie byle jaką. Jest to bardzo obszerna lista piosenek z soundtracków różnych edycji gier FIFA. Naprawdę znajdziemy tam fajne smaczki i klasyki. Może umilić grę nie jednemu w FIFA, ale nie tylko. Polecam sobie przesłuchać w wolnej chwili.

 

Co do rynku transferowego. Czy się ustabilizował to nie wiem, ale tak dzisiaj zobaczyłem na ceny kart urodzinowych, to cena aż 4 może przekraczać bańkę. Przede wszystkim najwyższa cena dotyczy Lucasa czy Sane. To ich karty urodzinowe są wystawiane za ponad 1.2 mln monet. Zaraz potem są Jamie Vardy, który myślę, że niebawem spadnie poniżej miliona, ponieważ ceny tych kart raczej będą szły w dół niż w górę. Czwartą kartą która kręci się koło ceny miliona jest Mendy, którego można spotkać w cenach 900k – 1mln monet. Ale inne karty naprawdę są już tanie, na przykład Perisic chodzi po 400 tysięcy monet, a ma całkiem niezłe statystyki. Najsłabsze karty kosztują 70 tysięcy, ale są raczej mało grywalne.

Kolejną informacją na dziś jest SBC, zresztą dobrze zapowiadane. To SBC z kategorii takiej, jakiej jest Lukas Podolski. Jednakże nowym, dzisiejszym głównym zadaniem budowania składu jest wyzwanie o Rodrigo Palacio. Ten tak jak Podolski, raczej już mu blisko do końca kariery, bo ma 39 lat. Ale Palacio miał jedną z najbardziej popularnych kart w FIFA Ultimate Team 10, czyli w FIFA 10. Jego urodzinowa karta na papierze wygląda świetnie! Tempo, strzały – wszystko się zgadza i powinno być w jak najlepszym porządku. Tylko no, jest trochę niski, to napewno jego wada, bo będzie miał ciężko ze strzałem z główki. Ale pocieszenie, bo wynagradza to 5 gwiazdek sztuczek! Całkiem nieźle to wygląda. A ile zostawimy robiąc SBC o Argentyńczyka? Stosunkowo niewiele. Liczmy się z wydatkiem 200 tysięcy monet, tak około. Wszystko zależy również od kart, które macie w swoim zbiorach, a to może obniżyć cenę. A wymagania? Już spieszę z ich podaniem!

Zadanie budowania składu dzieli się na dwa mniejsze:

“SERIE A”

 • Zawodnicy z Seria A: Min 1
 • Ocena ogólna składu: Min 83
 • Zgranie: Min 70
 • Liczba zawodników: 11

 

“Argentyna”

 • Liczba graczy z Argentyny: Min 1
 • InFormy: Min 1
 • Ocena ogólna: Min 85
 • Zgranie: Min 60
 • Liczba zawodników: 11

Na dziś dostaliśmy też mniejsze SBC o jakieś paczuszki, ale też niespecjalnie ciekawe. Stwierdziłem, że o nich wspomnę, ale po krótce. Tak więc dziś mamy kontynuację dziennego SBC “Grupa 1”. Jest to SBC o paczkę z dwoma złotymi, rzadkimi piłkarzami. Nic jakoś bardzo ciekawego, ale wspominam. Wymagania podobne do tych, co podawałem wczoraj. Drugie, mniejsze SBC jest o złotą paczkę rzadkich kart, nieco droższe i bardziej wymagające. Ale nie jakoś bardzo. To już ciekawsza paczka, z której myślę, że jeszcze można coś wydropić 😉 Podaję już wymagania:

 • Piłkarze z tej samej ligi: Min 6
 • Piłkarze tej samej narodowości: Min 5
 • Złoci piłkarze: Min 2
 • Rzadkich: Min 9
 • Ocena ogólna: Min 70
 • Zgranie: Min 90
 • Liczba zawodników: 11

Czyli jak widać, możemy użyć tu nawet brązowych kart. Ciekawe SBC szczególnie dla tych z biedniejszym portfelem w FUT.

Kolejna ciekawa rzecz na dzisiaj. EA dodało karty Man of the Match do paczek. Ci zawodnicy nie są jakimiś killerami jeśli chodzi o FUT, ale miło, że są. Jeśli traficie Fernandinho albo Chilwella, myślę, że zarobicie może kilkadziesiąt tysięcy monet. Może jeszcze Iheanacho się załapie do tego grona. Z resztą kart bym polemizował, ale miło, że są.

 

Do dzisiejszego artykułu pragnę też dodać głosowanie na piłkarza miesiąca Premier League – ligi angielskiej. Wśród nominowanych mamy Christensena, Iheanacho, Kane, Lingarda, Mahreza, Meslier, Shaw, Trossard. Osobiście uważam, że raczej Lingard wygra ten konkurs, ewentualnie Shaw. Link do oddawania głosów: https://plpotm.easports.com

To tyle na dziś. Życzę wszelkiego powodzenia w paczkach i zadaniach budowania składu!

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL