Jest afera. Jeden z pracowników EA miał… handlować kartami!

Niedawno dowiedzieliśmy się o nowej aferze, w sumie chyba jednej z grubszych w historii FIFA. Jeden z pracowników EA, oczywiście z uprawnieniami deweloperskimi w grze, miał handlować kartami. Ale nie tak po prostu.

Handel kartami może być handlem kartami na rynku transferowym. No, przecież od kilku edycji nie można już wymieniać się kartami tak o, po prostu za normalną kasę. Jednakże człowiek z odpowiednimi uprawnieniami, pracownik EA jak najbardziej może  takie karty każdemu nadać. Jest gruba afera, ponieważ właśnie człowiek od Elektroników miał nadawać do kont karty piłkarzy, wzamian za sporą sumkę pieniędzy. Gracze czy streamerzy są oburzeni, i Twitter jest “zasypywany” nowymi filmikami i komentarzami odnośnie całego procederu. Oburzył się też Nick28T stwierdzając, że ludzie muszą grindować, grać specjalne tryby czy otwierać paczki, by zdobyć interesującego piłkarza, a pracownik firmy odpowiedzialnej za FIFĘ tak po prostu potajemnie sobie nimi handluje.

Streamer FIFY na Twitchu – Nick we własnej osobie nagrał dowód, jak na konto trafiają karty ikon w wersji niewymiennej, czyli mogły zostać nadane przez pracownika Elektroników. Oczywiście nikt jeszcze nic nie udowodnił, ale afera wydaje się być gruba, bo odnieśli się do niej nawet przedstawiciele firmy.

Na obrazkach wyżej widzimy, że karty były proponowane za ceny powyżej 1000 dolarów. Ta cena była nawet dublowana, w zależności od tego jakie karty mogły być sprzedane. EA Sports oświadczyło, że przyjrzy się tej sytuacji bliżej i rozpocznie śledztwo w tej sprawie. Uważam, że jeśli to prawda (a dowody są no, dosyć mocne), to trochę niepoważne.

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL