Kolejna drużyna sezonu już w grze! Nowe wyzwania budowania składu.

EA Sports postanowiło zgodnie z przeciekami i zapowiedziami uraczyć nas kolejną drużyną sezonu oraz wyzwaniami budowania składu. Czy poniedziałkowe nowości są całkiem spoko?

Więc witam w Święto Konsytucji 3 maja! Mam nadzieję, że spędziliście majówkę w zdrowiu i spokoju. Co do dzisiejszych nowości. Generalnie, trzeba już na wstępie zaznaczyć – dziś EA Sports dogodziło trochę naszym tyłkom pod względem ilości (jeszcze nie stwierdzam, że jakości) rzeczy dodanych dzisiaj. Dostaliśmy naprawdę przyjemną – przynajmniej na papierze drużynę sezonu, oraz wyzwania budowania składu, na które warto zwrócić uwagę.


drużyna sezonu z ligi saudyjskiej – na papierze całkiem niezła!

A więc, zgodnie z zapowiedziami, o 19:00 dodano do FUTa karty najlepszych zawodników sezonu 2020/2021 z ligi saudyjskiej. O dziwo, jak wcześniej wspomniałem – na pierwszy rzut oka wyglądające bardzo przyjemnie. Oczywiście, nie oczekujmy, że gracze z takiej ligi będą nam bardzo łatwo wpasowywać się w skład, czy zachwycą nas turbo oceną ogólną. Wiele kart wygląda jednak bardzo ciekawie, i jako zmiennicy z ławki mogą zrobić szum!

grywalni z powyższego składu – CZYLI KTO TAKI?

Najbardziej na papierze zaskoczył mnie chyba brazylijczyk, który nazywa się podobnie jak Romario, tylko z końcówką -inho. Oczywiście jest to Romarinho, który jest jeszcze “młodzikiem”, i długa droga przed nim jeśli chodzi o karierę w futbolu. Ten ofensywny pomocnik oceniony jest aż na 90 i naprawdę zaskakuje pod względem statystyk na papierze. Ma on aż 97 tempa, co na tej pozycji i nie tylko jest mega wysoką wartością. Cholera, no trzeba przyznać – jest szybki (bezbek xD)! Chociaż nie tylko tempo u niego wygląda dobrze. Widać też, że zawodnik ten potrafi świetnie strzelać i dryblować. To drugie uświetniają tylko 4 gwiazdki sztuczek, które pozwolą mu zbiec do środka i uderzyć, z racji, że ma 90 punktów strzelania. Wada? Jest dość niski, bo ma 174 cm wzrostu. To akurat może mu utrudnić strzały z główki, ale to dość rzadkie jak na jego pozycję.

A tak, jak na środkowego ofensywnego pomocnika – myślę, że byłby serio świetnym zmiennikiem, przynajmniej ja bym go w takiej roli widział.

 

Pozytywnie zaskoczył mnie również na papierze Ever Banega. Jest to najwyżej oceniony zawodnik w zestawieniu, bo aż na 91. Na nieco zmienionej pozycji, Argentyńczyk powinien radzić sobie o wiele lepiej. Elektronicy cofnęli go nieco do tyłu, więc teraz pełni funkcję środkowego defensywnego pomocnika. W sumie, to całkiem mi się podoba, pomijając wadę jaką są jak na jego pozycję pracowitości – wysoka w ataku, średnia w obronie. Poza tym, zawodnik ten wygląda nieźle. 84 tempa przyda mu się z pewnością do dogonienia przeciwnego napastnika, gdy środkowi obrońcy nie będą nadążać. Statystyka defensywy oceniona jest również nieźle, bo na 90. Argentyńczyk będzie również potrafił zatrzymać napastnika przez jego fizyczność, ocenioną na 86. Jakby dać mu jakiś styl gry, byłby naprawdę kocurem na swojej pozycji!

Poniedziałkowe wyzwania budowania składu

Dzisiejszych SBC jest dosyć sporo. Zacznijmy więc może od wyzwania budowania składu o kartę TOTS z Ligi Saudyjskiej!

SBC o Petrosa – brazylijskiego pomocnika w wersji TOTS!

To już drugi, omawiany przeze mnie środkowy defensywny pomocnik z ligi saudyjskiej. Ten Brazylijczyk jakoś bardzo na papierze nie odstaje od wiele bardziej doświadczonego Banegi, ocenionego na 91. Ten jest co prawda oceniony na 89, ale też ma całkiem niezłe statystyki. Tempo ocenione na 80, co jest trochę małą wartością, ale ujdzie. Dobrze wypadają natomiast statystyki defensywy oraz fizyczności. A czego wymaga od nas EA? Dość mało. I też mało wyjmiemy monet z naszego wirtualnego portfela, bo zaledwie 40 tysięcy.

  • Zawodników z Brazylii: Min 1
  • Ocena: Min 84
  • Zgranie: Min 80
  • Liczba zawodników: 11
SBC o ikonę na pozycjach pomocnika

Właściwie tak, jak tydzień temu, tak i dziś dostaliśmy wyzwanie budowania składu o ikonę w wersji Prime, oraz Moments. W ten poniedziałek, jest to jednak legenda futbolu umiejscowiona na pozycjach pomocniczych – CM, CDM, CAM, LM, RM. Brzmi nieźle. Wymagania już nie brzmią tak dobrze. Jak za taką cenę i fakt, ile możemy trafić niegrywalnych kart, SBC jest niemalże bez sensu do robienia. Chyba, że ktoś lubi ryzyko, to proszę bardzo, droga wolna. Potrzebne są 4 składy – 84+IF, 85+IF, 86+IF oraz 87 – to ostatnie bez IF. Wykosztujemy się, bo zapłacimy 500 tysięcy monet. Totalnie nie opłacalne, tak jak mówię. Moje słowa mogą potwierdzić oceny na FUTBIN – 90% negatywnych. To powinno Was przekonać.

Pick z rzadkim piłkarzem 84+

Właściwie, to chyba najlepsze z dzisiejszych wyzwań budowania składu. W czasach TOTS niezwykle opłacalne, jak za kasę, którą musimy na to wydać – zaledwie 20 tysięcy monet. Musimy wymienić skład o ocenie 83, oraz osiągnąć 40 zgrania. Tyle! Da się dodać normalne SBC? Da się. To nie rozumiem, co robią w tej grze powyższe SBC o ikonę. X D.


Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL