Strona główna EA Koniec Sezonu – LOSC Lille – Droga do Chwały [#7]
EAFIFAFIFA 21KarieraPodsumowaniaPrzewidywaniaPublicystykaRedakcja

Koniec Sezonu – LOSC Lille – Droga do Chwały [#7]

165
"Po ogłoszeniu par półfinałowych ligi Europy, cały świat obstawia wynik spotkania PSG - LOSC LILLE. To starcie pokazałoby że nie trzeba wydawać co sezon setek milionów euro aby osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej. Co pokaże drużyna Amerykańskiego szkoleniowca? Przekonamy się już 29 kwietnia."

Zanim przejdziemy do starcia tytanów tegorocznej LE, omówmy kwestie, mniejszej wagi. Po pierwsze, podopieczni Coulsona zgarnęli zaledwie 1 punkt w spotkaniu z Angers SCO, zdobywając przy tym jedną bramkę. Po tym spotkaniu ze szkółki juniorów trafił do drużyny seniorskiej, młody lecz niezwykle utalentowany Niemiec, nazwiskiem Scheibe.

Drugi prezentowany dzisiaj mecz, został rozegrany 29 kwietnia w ramach Ligi Europy. W półfinale wyżej wspomnianych rozgrywek, spotkały się PSG i LOSC. Podopiecznych amerykańskiego szkoleniowca czekał tego dnia zimny prysznic – już w 10 minucie Mbappe wpakował piłkę do siatki, a 5 minut później to samo uczynił Neymar. Rudigerowi puściły w pewnym momencie nerwy, za co dostał czerwony kartonik. Po tych trzech ciosach Les Dogues próbowali się podnieść – w 38′ do siatki trafił Bamba, co uczynił też Jonhatan David, 7 minut później. Druga połowa należała już w zupełności do ekipy z Paryża – w 51 trafił Veratti, 9 minut później Sarabia. Następnie 2 bramki wbił Kylian. To samo zrobił najdroższy piłkarz świata. Ostatecznie, w 87 minucie 2 bramkę zdobył David.

Po tym spotkaniu świat obiegła plotka, jakoby Coulson rozglądał się w poszukiwaniu potencjalnych wzmocnień, na przyszły sezon. Zanim przejdziemy do kolejnego meczu ligowego, przedstawmy potencjalnych kandydatów, o których mówi artykuł L’Équipe. Są to:

• 21 letni Daniel Bragança ze Sportingu,
  • 18 letni Eduardo Quaresma ze Sportingu
  • 18 letni Gonçalo Inácio (ponownie klub z Lizbony)
  • 19 letni Jurriën Timber z Ajaxu Amsterdam
  • 21 letni Matvey Safonov (obecnie wolny agent)
  • 17 letni Fabio Silva z Wolverhampton

Sam menadżer odniósł się na konferencji prasowej tymi słowami:

"Owszem, prowadzimy rozmowy, lecz nic nie jest jeszcze pewne, ani tym bardziej przesądzone. Mam w planach pozyskanie kilku rezerwowych, jednak jak już wspominałem nic nie jest jeszcze potwierdzone. Proszę uzbroić się w cierpliwość."

W Niedzielnym meczu z Dijon, były dyrektor SHIELD postanowił wystawić rezerwowy skład, co poskutkowało kolejną porażką, tym razem 3 – 1. Bramkę dla “naszych” zdobył Weah, a hat – tricka na konto przyjezdnych zdobył Benzia.

Przyszedł czas na Rewanż z PSG, który rozpoczął się po myśli Lille ponieważ w 27 minucie David wykorzystał rzut karny, wychodząc na prowadzenie. Mógł je w prawdzie powiększyć już 2 minuty później, lecz okazało się że jest na spalonym. Dominacja ekipy Filipa skończyła się w 43′ kiedy Mbappe wpakował piłkę do siatki. Kolejnego gola zdobył Reus, 14 minut później. Bramkę na otarcie łez zdobył pierwszy w klasyfikacji strzelców rozgrywek Myron Boadu. Na tym jednak pozytywne informacje się kończą, bo w 77 minucie Reus wbił drugą i po 5 minutach trzecią bramkę tego dnia.  Ostatnie słowo najeżało do Neymara, który gwóźdź do trumny wbił w 85 minucie. LOSC zostało kolejny raz kompletnie zmiecione z powierzchni murawy. Jednym z niewielu plusów jest występ Scheibe który pokazał się z dobrej strony grając na pomocy z Renato Sanchesem.  Kończąc wątek, PSG zagra w finale z Villarrealem.

W kolejnym ligowym meczu, LOSC zmierzyło się z Saint – Etienne. Drużyna została szybko ugodzona w 2 minucie przez Savina, jednak odpowiedzieli poprzez gol Kike w 47 minucie. Jednak kto tu rządzi pokazał David dwoma bramkami (57 i 70).

Przedostatnie spotkanie tego sezonu, tym razem z Montpellier ponownie zakończyło się wynikiem 1 – 3, jednak tym razem bramki zdobywali Delort (9′), Boadu (35′ i 58′) i David (88′).

W ostatnim spotkaniu w tym sezonie, Amerykański szkoleniowiec wystawił skład z klubowymi legendami i kilkoma juniorami jak np. Gomesem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2 – 2, a bramki strzelał: Gomes (38′ i 68′) Payet (62′) i Rudiaz (5′). Tym został nam do omówienia tylko jeden mecz, a mianowicie finał pucharu kraju.  Mecz był nudny jak flaki z olejem, jednak David zdobył w 30 minucie jedyną bramkę w tym meczu. Tym samym, LOSC kończy sezon z chociaż jednym trofeum na koncie. PSG zdobyło Ligę Europy, Mistrzem Anglii został Liverpool, a Champions League zdobył Real Madryt.  Królem strzelców ligi został Neymar, ale na pocieszenie Boadu został najlepszym strzelcem LE z dorobkiem 10 trafień. Lille kończy sezon na drugim miejscu, z dorobkiem 87 pkt, tracąc do I PSG tylko (lub aż?) 10 punktów.

Ten sezon był zdecydowanie udany, jednak jeszcze nie koniec kariery Phila Coulsona, bo do premiery FIFY 22 zagramy sobie jeszcze jeden sezon. Tak więc, do zobaczenie wkrótce, CZEŚĆ!