Strona główna EA FC EA FC 24 Największe wyzwanie w historii. Czy warto zrobić Ronaldinho (98)?
EA FC 24Recenzje zawodnikaSBC

Największe wyzwanie w historii. Czy warto zrobić Ronaldinho (98)?

143
Nie dziś, nie wczoraj, a już kilka dni temu do gry zawitał Ronaldo de Asis Moreira – słynny Ronaldinho. I to nie w byle jakiej wersji, a takiej, która honoruje jego udział na okładce FIFY – np. 06, 07 czy 08. Ale czy warto zrobić wyzwanie budowania składu o jego kartę?
Powiem szczerze, nigdy nie widziałem kogoś takiego jak Ronaldinho. To jeden z najlepszych piłkarzy w historii, mimo swojego względnie krótkiego pobytu na absolutnym szczycie, bo wiemy, że mógł być na nim dłużej. To właśnie on zapisał się w historii światowej piłki jako ten, który na boisku ma luz. Jako ten, który gra spektakularnie – zarówno efektownie, jak i efektywnie. Za to go lubię i lubi go na pewno wielu fanów piłki nożnej – sympatyków ma nawet w gronie fanów Realu Madryt. A grał przecież głównie dla FC Barcelony i AC Milanu. 

W jednym z wyzwań budowania składu w FIFA 23, Ronaldinho pojawił się stosunkowo niedawno. Połowa sierpnia to już kompletna końcówka gry, a jak się bawić, to najlepszymi. Mimo wszystko “Ronnie” wzbudził ogrom kontrowersji przez wymagania, które trzeba spełnić, aby go pozyskać. To aż 33 wysoko ocenionych składów. Jest jednak czasochłonna, lecz prosta droga, którą można przejść i dość łatwo pozyskać Brazylijczyka. To ciągły mechanizm – “2/3 paczki 84×10 w SBC > jeden skład na Ronaldinho > znowu 2/3 paczki”. Ale czy warto?

“Ronnie” na papierze

Trudno szukać jakichś minusów na samej karcie brazylijskiego magika. W końcu to karta oceniona na 98, z całkowicie odjechanym w kosmos dryblingiem, świetnym tempem, podaniami i strzałami. Jakby się postarać, to na siłę te wszystkie wartości pewnie ze stylem gry mogłyby wynosić 99. Ale właściwie to trzeba przyznać, a może raczej zadać samemu sobie pytanie – robi to na Was jeszcze wrażenie? Sama karta ma jeszcze jeden plus – jej piękne, nieco fioletowe tło, oraz wspaniałe dynamiczne zdjęcie. To też super “smaczek”. 

 
 

Ustawienie w grze

Ronaldinho ustawiłem w grze w formacji 4-2-3-1, za plecami Erlinga Haalanda (97) i w linii z Rashfordem (98) i Sancho (96). Tak go głównie testowałem, choć powiem szczerze, że może on grać na praktycznie każdej pozycji w ataku. Nie będzie problemu z ustawieniem go na lewym, prawym skrzydle, też przede wszystkim dzięki jego gwiazdkom, szybkości i sylwetce. Na szpicy? Też da radę, bo to niesamowity goleador, ale i ktoś, kto chętnie wykłada tzw. “ostatnie podania”. 

 

Jak gra Ronaldinho?

Powiem szczerze, nie sądziłem, że będę się tak dobrze bawił w połowie sierpnia. Nie ma co ukrywać, sam zawodnik w grze jest fantastyczny. Ma dosłownie wszystko, czego potrzeba – bardzo szybki, odnajdujący dobrze wolne pole, zwinny, a zarazem silny i skuteczny. Do tego gwiazdki, ale szczerze, chyba nie powinienem o nich nawet wspominać. Ktoś bez pięciu gwiazdek sztuczek i słabszej nogi jest dziś średnio brany pod uwagę jako kandydat do pierwszej jedenastki. Wracając – ponad to, dobra sylwetka Ronaldinho sprawia, że poruszać się można nim praktycznie bezproblemowo. Odnajdzie się i na skrzydle, ale i za plecami napastnika – ja testowałem go więcej w tym drugim wariancie, ale powiem szczerze absolutnie nie robi mi to różnicy. Być może na ofensywnym pomocniku “Ronnie” odnajdzie się jeszcze lepiej przez doskonałe, wypieszczone długie podania, którymi można karmić zarówno skrzydłowych jak i napastników. Wady? Praktycznie brak. Piłkarz fenomenalny. 

 

Cena. A może raczej czas?

Nasz czas jest jak dobrze wiemy bardzo cenny, ale jeśli ktoś ma go nadmiar i ma po prostu chęć, to może zrobić Ronaldinho praktycznie zerowym kosztem. Mówiłem o tym na początku – trzeba wyłącznie czasu na siedzenie, robienie paczek 84×10 i przepalanie tego, co będziemy oszczędzać, na kolejne składy o Brazylijczyka. Czas jest tutaj potrzebny przede wszystkim ze względu na to, że potrzeba na niego aż 33 składów, ale zrobicie go w kilka godzin. Polecam zacząć od samego końca, bo będzie łatwiej jeśli chodzi o karty “fodderowe”. 

 

 

9.4
Brazylijski magik w skrócie
Podsumowanie

Robić i się bawić. Karta fenomenalna.

Plusy
Poruszanie się po boisku Umiejętności strzeleckie Gwiazdki sztuczek i słabszej nogi Unikalna sylwetka Piękna karta i wyróżniająca się postać na boisku (takie małe smaczki)
Minusy
Dość długi czas wykonywania SBC (wiele składów)
  • Tempo9
  • Strzelanie9
  • Drybling10
  • Podania9.5
  • Stosunek jakość-cena9
  • Zabawa z gry10
Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

FC 24: Title Update #6 – Holiday Update

EA zapowiedziało nową łatkę do gry na wszystkie platformy, sprawdźmy więc co...

FC 24 Futgoose’s AIO Mod TU5

Pierwsza wersja futgoose’s AIO Mod do EA FC 24 właśne ujrzała światło...

FC 24 MusicPack TU5

Wspaniała kolekcja muzyki ze starych wersji FIFA (2002-2017) + kilka utworów wielbionych...

Zagłębie Sosnowiec w EA FC 24!

Zagłębie Sosnowiec przechodzi ciężki okres w swojej historii. Cykl afer wokół klubu...