Piątkowy raport z FUT. Nowe SBC oraz przecieki.

Dziś kontynuujemy drugi już TOTSowy piątek. Co przygotowało dla nas EA? Czy to coś specjalnie dobrego? Przekonajmy się.

Generalnie, to jak już zapewne wiecie – drużyna tygodnia Premier League wyszła wczoraj, tak więc dziś nie ma aż tak dużo do opowiadania. Aczkolwiek EA kusi nas pewnym SBC, oraz dowiedzieliśmy się czegoś więcej z kodu gry. Zapraszam!

Walijska strzała powraca!

Dziś pojawiło się nowe SBC. Na pewno najciekawszy punkt dzisiejszego programu. W wersji Flashback, do grona grywalnych powraca słynny Walijczyk Gareth Bale. Zawodnik Tottenhamu oceniony jest dość wysoko w porównaniu do jego normalnej karty, bo na 90. Na dzisiejsze realia FUT – koniec kwietnia, początek maja. to i tak niezbyt dużo. No, ale nie oceniajmy byłego skrzydłowego Realu Madryt po okładce, a zajrzyjmy głębiej w jego statystyki (niestety tylko tyle, bo nie stać mnie na zrobienie sobie karty Walijczyka xD). Gareth Bale, cytując klasyk – “jest szybki”! Na jego karcie zagościło aż 95 tempa, co jest niezłym wynikiem jak na prawego pomocnika, który raczej będzie chciał biec do przodu pomimo pracowitości średnia/średnia. Ładnie na papierze wyglądają też strzały ocenione na 91, co czyni z Garetha całkiem nieźle strzelającego. Szkoda, że ma tylko 3 gwiazdki słabszej nogi, ale to nie wpływa myślę jakoś znacząco na grę. Całość doprawiają niezłe na papierze podania, jak i drybling oceniony powyżej 90tki. Skrzydłowemu z Tottenhamu brakuje tylko jednej gwiazdki do wykonania wszystkich sztuczek w grze. Nieźle! Jakie są więc wymagania o niego?

Szczerze, oczekiwałbym trochę mniejszych wymagań. Do zrobienia potrzebne są cztery składy: 83, 84+IF, 85+IF, 86+IF. Myślę, że jakby wywalić jeden z ostatnich składów, cena za Garetha byłaby całkiem niezła. W takim wypadku, musimy się nieco wykosztować, bo zostawimy u EA 300 tysięcy monet. Nie mnie to oceniać, czy to dużo, czy to mało.

Nowe przecieki z kodu gry

Dziś i wczoraj wyciekły pewne informacje z kodu gry. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, jakie paczki będą prawdopodobnie w następnym tygodniu, a co za tym idzie – jaka wleci drużyna sezonu.

  • Gwarantowany złoty rzadki zawodnik z Premier League z minimalną oceną ogólną wynoszącą 80,
  • Ikona w wersji “Prime” lub “Optimus” na pozycji pomocnika (CM, CAM, CDM, LM oraz RM),
  • Gwarantowany TOTS z ligi saudyjskiej.

Mogę podejrzewać, że SBC z ikoną “pomocniczą”, jak kolwiek to można nazwać, wejdzie w poniedziałek tak, jak wyszło wyzwanie z ofensywną legendą futbolu. Gwarantowany TOTS z Ligi Saudyjskiej – kto wie. Ale drużynę TOTS z ligi saudyjskiej powinniśmy zobaczyć w poniedziałek.

Tu bardziej w formie ciekawostki. Wyciekł design kolejnej, nowej karty. Jak myślicie, jaka to może być karta? CONMEBOL? Czy coś innego?

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL