Podsumowanie eventu What IF – FIFA 21

W końcu, po wielu tygodniach, wszystkie kluby, piłkarze których otrzymali karty “What If?”, zakończyły okres 6 ligowych meczów, więc możemy już cały event podsumować.

Event “What If?” polegał na wypuszczeniu przez EA kart specjalnych, takich zwykłych. Nie za dobrych, nie za słabych. Dostawały one jednak upgrady +2 do oceny ogólnej jeśli ich drużyna spełniła podstawowe warunki:
1. Powiedzmy, że kartę dostaje pomocnik/napastnik/skrzydłowy. Jeśli jego zespół strzeli przynajmniej 6 goli w najbliższych 5 ligowych meczach, otrzyma on upgrade.
2. Jeśli jednak kartę dostanie obrońca lub bramkarz, wystarczy, że jego drużyna zachowa tylko jedno czyste konto w ciągu 6 meczów.
Naprawdę otrzymaliśmy wiele bardzo ciekawych, świetnych kart. Podsumujmy je sobie:
Na plus:
Mertens, Smalling, Guendouzi, Mbabu, Diatta, Fer, Weah*
Na minus:
Raphinha, Richarlison, Armstrong, Tello
*karta srebrna
Karty na plus: otrzymały upgrade, są grywalne po dziś dzień (chociaż Diatta wchodzi głównie z ławki, tak samo ewentualny Weah), gdy widzisz je w składzie w FUT Champions to nie plujesz ze śmiechu w monitor, wręcz przeciwnie
Karty na minus: Większość bez upgradu, nieopłacalne (zwłaszcza Raphinha), Armstrong, gdyby dostał upgrade, na pewno byłby w sekcji wyżej.
Event był naprawdę ciekawy – mnóstwo zawartości, a karty naprawdę grywalne, przynajmniej w większości. Znalazło się nawet coś dla tych biedniejszych. Na pewno było to lepsze wyjście niż ubiegłoroczni Shapeshifters.
Jeśli spytać ludzi, to oceniają oni event dość pozytywnie, wiele kart jest w składach do dzisiaj. Darmowy Guendouzi jest prawdziwym kozakiem.
Pełna grafika kart: