Strona główna EA FC EA FC 24 Robert Lewandowski w akcji. Test ulepszonej wersji Polaka (IF 91)
EA FC 24Recenzje zawodnikaUltimate Team

Robert Lewandowski w akcji. Test ulepszonej wersji Polaka (IF 91)

153
Robert Lewandowski nigdy nie należał do najpopularniejszych napastników w grach serii FIFA, a teraz i EA FC. Jednak o dziwo karty Polaka są z roku na rok coraz bardziej skuteczne. W tym roku także miałem szansę przetestować kartę naszego najlepszego piłkarza w historii – i to w wersji “w formie”. 

“Lewy” to jeden z najlepszych napastników w historii piłki nożnej – tutaj mam nadzieję każdy się ze mną zgodzi. W grach komputerowych od EA SPORTS nie był on jednak nigdy popularnym wyborem, m.in. przez jego w teorii dość ociężałą sylwetkę. Zazwyczaj więc był on tańszym wyborem względem innych, wysoko ocenionych kart, takich jak Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo.
W tym roku jest podobnie – Lewandowski jest wysoko oceniony, bo nominalnie aż na 90, ale nie jest to znowu droga karta. Sięgnąć możemy po niego za około 50 000 monet. W moje ręce wpadła jednak lepsza wersja polskiego napastnika – karta “w formie” oceniona na 91. Nieco z przypadku, bo w pierwszej, darmowej paczce otrzymanej zaraz po odpaleniu gry pierwszego dnia. Robert ma jeszcze lepszą kartę – RTTK, ocenioną na 92, ale nie dane mi było jej jeszcze testować. 

Karta na papierze

Nasz najlepszy napastnik może pochwalić się nieźle wyglądającą kartą specjalną z pierwszej drużyny tygodnia. Wygląda ona dobrze pod wieloma aspektami, takimi jak strzelanie. Robert – jak zresztą dobrze wiemy – jest maszyną do zdobywania bramek. My, Polacy, przywykliśmy do tego, że po każdym weekendzie możemy oglądać bramki naszego rodaka w najlepszych ligach świata, więc najlepiej znamy jego możliwości. EA SPORTS na tej akurat karcie oceniło jego strzelanie na 92, więc jest to znakomity wynik – jeden z najlepszych w całej grze. Jego drybling oraz aspekty fizyczne stoją także na dobrym poziomie. Gwiazdki sztuczek i słabszej nogi są także na topowym poziomie – 4*/4*. Problemem jest rzecz jasna tempo, które trochę “odstrasza” – choć i tak nie stoi na jakimś ekstremalnie niskim poziomie. Wynosi ono 77. 

 

 

 

Style gry “Lewego”

Robert Lewandowski na swojej karcie “w formie” ma 7 stylów gry:

 • Potężna główka+ – strzela głową z największą celnością i siłą.
 • Strzał finezyjny – szybciej wykonuje finezyjne strzały dzięki dodatkowej krzywiźnie i zwiększonej celności.
 • Strzał podcinką – wykonuje strzały podcinką szybciej i z większą dokładnością.
 • Mocne strzały – wykonuje mocne strzały szybciej i ze zwiększoną prędkością.
 • Przecinające podania – podania przelotowe są dokładniejsze, podania podkręcone są bardziej zakrzywione, a podania precyzyjne szybciej docierają do celu.
 • Pierwszy kontakt – zmniejsza liczbę błędów podczas przyjmowania piłki i jest w stanie szybciej przejść do dryblingu z większą kontrolą.
 • Trivela – kontekstowo uruchamia podania i strzały zewnętrzną częścią stopy.

Wrażenia z gry

Robert Lewandowski w nowej grze sprawia wrażenie solidnego napastnika. Ciężki do przewrócenia, dość waleczny, często potrafi odebrać przeciwnikowi piłkę. Dobrze sobie w tych fizycznych aspektach radzi. Ale to nie od tego jest głównie napastnik – jego rolą jest głównie strzelanie bramek. A idzie mu to znakomicie. 

“Lewy” zdobywał u mnie bramki w praktycznie każdym meczu. Wiadomo, jego głównymi zaletami w tej kwestii jest dobre ustawianie się, style gry oraz umiejętności strzeleckie. Wadzi  niezbyt wysokie tempo, które chociaż mimo wszystko odczuwalnie jest o wiele większe niż te na papierze. To wszystko przez jego styl biegania – głównie lub kontrolowany przedłużony. Sprawdza się on u Roberta znakomicie, choć wiadomo – czołowych stoperów nie uda nam się wyprzedzić. 

 

8.2
Czy warto?
Podsumowanie

Myślę, że warto pozyskać kartę IF Lewandowskiego. Jest to idealny egzekutor do składu, w którym brakuje typowej "9". Sprawdza się i daje radę nawet do poziomu 5 ligi w DR.

Plusy
strzelanie unikalne animacje wiele przydatnych stylów gry style biegania drybling siła
Minusy
zwinność często niewystarczające tempo
 • Tempo6.5
 • Strzelanie9.5
 • Podania7
 • Wytrzymałość7
 • Siła9
 • Drybling8.5
 • Fun z gry10
 • Jakość-cena8
Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

FC 24: Title Update #6 – Holiday Update

EA zapowiedziało nową łatkę do gry na wszystkie platformy, sprawdźmy więc co...

FC 24 Futgoose’s AIO Mod TU5

Pierwsza wersja futgoose’s AIO Mod do EA FC 24 właśne ujrzała światło...

FC 24 MusicPack TU5

Wspaniała kolekcja muzyki ze starych wersji FIFA (2002-2017) + kilka utworów wielbionych...

Zagłębie Sosnowiec w EA FC 24!

Zagłębie Sosnowiec przechodzi ciężki okres w swojej historii. Cykl afer wokół klubu...