TOTS z Ligi Tureckiej już w grze. Kolejna tura Icon swapów!

W Ultimate Team dziś szuuuuum. Wkraczają nowe TOTS, tym razem z ligi tureckiej, oraz kolejna tura Icon Swaps! Czy opłaca się je robić? To przeczytacie u nas.

Pewnie bardziej zainteresowani jesteście Icon Swapami, lecz te zostawimy sobie na deser. EA Sports wypuściło dziś, w sumie tak jak zwykle w poniedziałki, drużynę TOTS jednej ze słabszych lig. Słowo ciałem się stało, i zgodnie z przewidywaniami, mamy dziś w grze ligę turecką! Czym może nas ona zaskoczyć?

Generalnie, nie gryźmy się tu o brak świetnych kart. To dalej liga turecka, czyli bardziej niszowa. Aczkolwiek są karty, wyglądające całkiem przyjemnie, ale nie powalająco. Aboubakar jest ciekawy, Rosier czy Davidson także. Temu pierwszemu trochę brakuje tempa, a tak, to myślę byłby niezły. Mogą być ciekawymi zmiennikami. Jednak myślę, że to raczej drużyna słabsza, niż ta sprzed tygodnia – z Arabii Saudyjskiej. Z niej, pamiętam na przykład Romarinho, który wyglądał naprawdę świetnie. Nowa, poniedziałkowa ekipa TOTS szału nie robi, nie zwala mnie z kolan, także nie będę opisywać szczegółowo zawodników. Ale tak jak powiedziałem wyżej – to liga turecka.

wyzwania budowania składu

Z wyzwań budowania składu mamy dalej rozwijające TOTS La Liga picki. I to nie byle jakie, bo 85+. Brzmi w teorii całkiem nieźle, a w praktyce no nie wiem. Mamy możliwość wyboru jednego z trzech zawodników (nie jest gwarantowane, że TOTS), wszyscy ocenieni będą na 85+ z La Liga. Ale możemy na tym dość dużo stracić, bo zawsze mogą nam wypaść same nie grywalne karty. A wyzwanie kosztuje około 100 tysięcy monet, czyli dość sporo.

Mamy też SBC o Joaquina w wersji Flashback. Karta oceniona na 90 ma wspominać i celebrować jego sezon 2004/05 z Betisem. Wymagania są dosyć spore, a zawodnik z średniej półki. Prawy skrzydłowy z La Liga na papierze wygląda nieźle, ale ludzie źle oceniają samą kartę, czy to w mediach społecznościowych czy FUTBIN. Może to przez fakt, że Hiszpan kosztuje w wyzwaniach ponad 200 tysięcy monet, i trzeba za niego wyłożyć aż dwa składy – 80 oraz 86.

Na koniec, nawiązując też do ikon, mamy wyzwanie budowania składu o paczkę z ikoną Prime, lub Moments. Trzeba przepalić aż 4 składy, 2x  85, 86 oraz 87. To dość dużo, a pamiętajmy, że Ikony Prime oraz Moments również potrafią być niegrywalne i możemy dużo stracić. To loteria, która będzie kosztować nas 650 tysięcy monet. Myślę, że warto też posugerować się ocenami na FUTBIN – 74% negatywnych!

Icon swapy! 

EA Sports postanowiło wypuścić dziś trzeci sezon Icon Swapów – zresztą, do tej pory bardzo cenionych wyzwań przez graczy. W tej turze wyzwań do zdobycia jest łącznie 18 tokenów, żetonów, jak to tam wolicie nazywać. Aktualnie jednak odblokować można tylko 9. Druga tura rozpocznie się w sezonie siódmym.

 • 1 żeton: 25 rzadkich złotych zawodników 81+,
 • 2 żetony: 25 rzadkich złotych zawodników 83+,
 • 3 żetony: 20 rzadkich złotych zawodników z 84+,
 • 5 żetonów: Losowa ikona w wersji “Optimus”,
 • 6 żetonów: Bastian Schweinsteiger w wersji “Optimus”,
 • 7 żetonów: Losowa ikona w wersji “Optimus” 92+ (CDM, CM, RM, LM, CAM, LW, RW, CF, ST),
 • 8 żetonów: Hristo Stoichkov w wersji “Optimus”,
 • 9 żetonów: Jedna z trzech ikon w wersji “Prime” w formie picku 92+,
 • 10 żetonów: Jedna z trzech ikon w wersji “Optimus” w formie picku,
 • 11 żetonów: George Best w wersji “Prime”,
 • 12 żetonów: Jedna z trzech ikon w wersji “Optimus” 92+ (CDM, CM, LM, RM, CAM, LW, RW) w formie picku,
 • 13 żetonów: Ferenc Puskas w wersji “Prime”,
 • 15 żetonów: Jedna z trzech ikon w wersji “Optimus” 92+ (LW, RW, CF, ST) w formie picku,
 • 15 żetonów: Rio Ferdinand w wersji “Optimus”,
 • 16 żetonów: Jedna z trzech ikon w wersji “Optimus” 93+ (w formie picku),
 • 17 żetonów: Patrick Vieira w wersji “Prime”.

Nie oszukujmy się, to wszystko brzmi naprawdę nieźle. Okej, myślę, że niewarto robić kilku pozycji z tej listy. Opcje zaraz za dziewiątką zaczynają być całkiem porządne, i warto do nich zbierać. Całkiem przyjemne są te icon swapy, nie powiem!

źródło Icon Swaps: Kartomania – FIFA Ultimate Team i nie tylko (fanpage)

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL