Tytuł “Założyciel FUT” – co oznacza?

Z tytułem “Założyciel FUT” spotykamy się już często od lat w meczach on-line w FIFA Ultimate Team. Czy to w drafcie, czy w Rivals, czy w Mistrzostwach FUT. Jednakże, nie wszyscy są pewnie w pełni świadomi, co ten tytuł oznacza. W tym newsie spieszę ze wszelkimi wyjaśnieniami, skąd niektórzy gracze są w posiadaniu tego znamienitego tytułu za swoim nickiem.

Wielu z nas zapewne po kilkukroć spotkało się z “Założycielem FUT”. Niektórzy sądzą, gdy zobaczą po raz pierwszy ten tytuł, że to może ktoś ze studia deweloperskiego EA SPORTS, czy ktoś bardzo ważny dla gry. Otóż właśnie okazuje się, że nie. Całość znaczenia tej nazwy i szlachetności tego tytułu wiąże się tylko i wyłącznie z historią trybu FIFA Ultimate Team. Dlatego powiedzmy sobie nieco o tej historii.
Tryb “FUT” zadebiutował w FIFA 10. Zapowiedziany został 1 grudnia 2009 roku, a wprowadzony 25 lutego 2010. Początkowo to był tryb, w który nie każdy mógł zagrać, bo był to po prostu płatny dodatek do gry. Jednakże w następnej edycji, twórcy postanowili wpleść go w ramy gry od początku i wszyscy, którzy nabyli FIFA 11, stali się także nabywcami FIFA Ultimate Team.

Tytuł “Założyciel FUT” ma właśnie na celu uhonorować tych, którzy grają w FUT od początku. To tytuł, który jest swoistą ozdobą i niczym więcej dla tych, którzy budowali swoje wymarzone składy już w pierwszej odsłonie tego trybu. Stąd też wszystkie te konta, które takowy tytuł posiadają, są założone w 2009 lub 2010 roku, a zamiast tej daty widnieje właśnie ten prestiżowy i unikalny tytuł. To bardzo fajny smaczek i wyróżnienie dla weteranów czy też starych wyjadaczy.

źródło obrazka: wykop.pl @dejwidn

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL