Zaczynamy sezon! – Tanie składy – FIFA 22

Z dniem dzisiejszym startuje FIFA 22 w edycji ULTIMATE, w związku z czym do gry napłynie pierwsza większa fala graczy. Dlatego przygotowałem dla was tani, acz bardzo grywalny starter, który widzicie poniżej:

USTAWIENIE W MECZU & OMÓWIENIE POSZCZEGÓLNYCH ZAWODNIKÓW

Starterek ten, śmiga w grze na formacji 4-2-2-2. Taktyki na razie nie będę wam proponował ponieważ zaszło tam parę drobnych zmian (np. dodano suwaki i wygląda to tak jak przed FIFA 19) więc to już musicie ustalić sobie sami. Przechodząc już do omówienia poszczególnych piłkarzy i zaczynając od bramki, to mamy odczynienia z sympatycznym grekiem którego nazwiska nie wymówi chyba żaden z nas. Nie będę się nad nim rozwodził bo bramkarz zazwyczaj podtrzymuje jedynie zgranie w składzie, a jedynym istotnym czynnikiem wyboru jest wzrost. Idąc jednak dalej, to warto zatrzymać się na chwilę przy środku obrony, który dostał w tym roku spory upgrate do pace’a, przez co stał się z miejsca bardzo grywalny, a Pepe z tymi główkami może nam psuć krew przez najbliższe miesiące. Jeżeli chodzi o Salvio to jest on jednym z droższych piłkarzy w tym składzie, co zapewne jest spowodowane jego gwiazdkami (5/4), lecz oprócz tego może nam on także zaoferować przyzwoite strzały i podania, co na początek wystarczy. De Paul i Fernandes mają podstawowe pojęcie o każdym elemencie piłkarskiego abecadła, jednak u Argentyńczyka w ostatnich latach przeszkadzała nieco sylwetka, jednak miejmy nadzieje że zmieni się to wraz z tym sezonem. Fati, jak Fati, JEST SZYBKI + ma te podstawowe pojęcie o ataku. Fajnym duetem napastników może być Correa i Williams ponieważ Argentyńczyk jest niski i wolniejszy, lecz ma spore pojęcie o podawaniu, a z kolei Hiszpan jest szybszy i wyższy, ale za to słabiej drybluje. Poniżej macie skład w ustawieniu “IG”:

CENA

Skład ten, w momencie gdy piszę te słowa (późny wieczór 26.09) kosztuje nieco poniżej 30k, lecz po skoku cen który co roku ma miejsce w dzień premiery gry, nie powinien przekroczyć granicy 50k.

MOŻLIWOŚCI ROZBUDOWY

Ten skład ma wiele możliwości rozbudowy, w zależności od budżetu. Jest tu użyta La Liga & Liga Nos, które zostały mniej lub bardziej dopieszczone przez EA pod względem kart które mogą sporo zdziałać na początku sezonu. Zespół jest w prawdzie ułożony na formacji 4-2-2-2, jednak jeżeli ktoś ma taką potrzebę to może zamiast Inakiego Williamsa umieścić młodego João Félix’a i grać w formacji 4-2-3-1, gdzie Correa jest napastnikiem. Lub jeżeli ktoś posiada naprawdę sporo coins, to może zbudować wariant widoczny poniżej, w którym może i Carrasco jest na 7 zgrania, ale jest to gracz który bezproblemowo poradzi sobie na “siódemce”.

Także proszę państwa, zaczynamy kolejny sezon, życzę razem z całą redakcją miłej zabawy i cierpliwości na ten rok.

Pozdrawiamy!