POTM Bundesliga – październik. Kto faworytem do zdobycia nagrody?

Październik już za nami dość daleko, bowiem jesteśmy w połowie listopada. Jednakże ostatnimi dniami, EA Sports dodało możliwość zagłosowania na piłkarza miesiąca ligi niemieckiej. Nie mogło zabraknąć polskiego akcentu.

Wygląd nagrody dla najlepszego piłkarza miesiąca Bundesligi

Wygląd karty POTM Bundesliga – na zdjęciu widoczny Florian Wirtz z karty wrześniowej

Poznaliśmy sześciu kandydatów (jak zresztą zwykle) do otrzymania nagrody, tytułu zawodnika miesiąca, oraz oczywiście karty “Player of the Month”. Są to: Jonas Hofmann, Thomas Muller, Christopher Nkunku, Dominik Szoboszlai, Karim Onisiwo, oraz oczywiście Robert Lewandowski. Wcześniej nagrodę te wygrywali: Erling Haaland za sierpień, oraz Florian Wirtz za wrzesień. Lecz kto jest faworytem?

Każdy z zawodników przedstawionych wyżej wykazał się tym “czymś”. Hofmann strzelił 4 bramki dla swojej Borussi Monchengladbach, Christopher Nkunku również strzelił parę goli i był ważnym udziałowcem w meczach Lipska. Onisiwo i Szoboszlai też zagrali nieźle w tym miesiącu, jednakże myślę, że nie aż tak dobrze jak duet Bayernu Monachium – Robert Lewandowski i Thomas Muller.

Polski napastnik znalazł drogę do siatki 5 razy w 3 meczach, dwukrotnie asystował mu Thomas Muller. Niemiec pomagał nie tylko naszemu reprezentantowi strzelić bramki, robił to więcej razy, a do tego sam strzelił dwie bramki w ubiegłym miesiącu. Dlatego sądzę, że to Lewandowski albo Muller otrzymają niebawem kartę piłkarza miesiąca.

Jak radzili sobie nominowani do nagrody POTM Bundesliga? Obejrz to na własne oczy!

Oddać głos można na stronie https://bundesligapotm.easports.com/.

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL