Strona główna FIFA [#3] Jerzy Brzęczek podbija Eredivisie! FIFA 21 – Kariera Menedżera
FIFAFIFA 21Kariera

[#3] Jerzy Brzęczek podbija Eredivisie! FIFA 21 – Kariera Menedżera

32

Po ciężkim okresie przygotowawczym Ajax Amsterdam kierowany przez Jerzego Brzęczka wszedł w rozgrywki Eredivisie z przytupem i wygrał pierwsze trzy spotkania. W tej części kariery przekonamy się, jak Polakowi poszły kolejne spotkania!

Przed kolejną kolejką Eredivisie Ajax przeprowadził transfer który wstrząsnął futbolowym światem. Ryan Gravenberch, dotychczas zawodnik podstawowej jedenastki, odszedł do Hoffenheim za 26 milionów Euro. Jaki był tu plan Brzęczka?
Wyjaśnił on to w trakcie programu “Misja Futbol”:
Transfer Gravenbercha był decyzją czysto piłkarską – Ryan nie mógł grać na pozycji którą mu wybrałem, otwarcie to mówił w klubie. Wspólnie podjęliśmy decyzję o transferze do Hoffenheim, gdzie będzie mógł grać na nominalnej pozycji.”
Warto dodać, że Gravenberch został wytypowany do gry na pozycji pomocnika defensywnego w formacji 1-4-2-3-1. On sam mówił, że wolałby grać na centralnej pozycji w drugiej linii. Tymczasem Brzęczek był zmuszony szukać kolejnego wzmocnienia, jednak w meczu z Fortuną Sittard w wyjściowej jedenastce szansę otrzymał Alvarez.
AJAX AMSTERDAM 3:0 FORTUNA SITTARD
Haller 18′ 32′
Neres 47′
Rozmowy trwały z różnymi zespołami – mówiło się nawet o ściągnięciu do klubu Frenkiego De Jonga, jednak plotki były całkowicie nieuzasadnione, bo Holender był zwyczajnie za drogi. Ostatecznie rozmowy skupiły się wokół Federico Valverde z Realu Madryt i Housemie Aouarze z Lyonu. Ostatecznie Brzęczek przeznaczył cały swój budżet na transfery na sfinalizowanie transferu Francuza – zapłacił aż 42 miliony! Aouar podpisał 5-letni kontrakt, i jest to prawdopodobnie obok transferu Fatiego największy sukces Brzęczka w tym oknie transferowym. Jednak Eredivisie nie mogło czekać i już kilka dni po finalizowaniu transferu Aouara Ajax musiał zmierzyć się z Heraclesem Armelo.
HERACLES 3:3 AJAX AMSTERDAM
Vloet 22′ 71′       Fati 17′ 85′
Kaspersen 89′     Aouar 29′
Piłkarze Ajaksu byli zgodni – zasłużyli w tym meczu na zwycięstwo, jednak nie udało się utrzymać prowadzenia. W ten sposób Ajax oddalił się od pierwszego miejsca w tabeli Eredivisie i Jerzy Brzęczek zaczął się zastanawiać, co trzeba zmienić w stylu gry aby powrócić do odnoszenia zwycięstw…
Dodatkowo w gazetach zaczęły pojawiać się plotki o rzekomych staraniach Ajaksu o wypożyczenie Edmonda Tapsoby z Bayeru Leverkusen. Ostatecznie jednak Ajax nie dokonał żadnego transferu w ciągu ostatniego dnia okna transferowego.
Ostateczna drużyna ekipy z Amsterdamu na sezon 2020/21 prezentuje się następująco:

Obiecująca drużyna z potencjałem. Brzęczkowi udało się zbudować naprawdę niezły zespół w ciągu dwóch miesięcy, teraz musi tylko tę maszynę rozpędzić. Z zaciekawieniem śledzić będziemy poczynania byłego selekcjonera naszej kadry. 

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Nowa liga piłkarska w EA FC 24? Dobre wieści dla miłośników “kariery”

Fani trybu kariery co roku wyczekują nowości związanej z nowymi ligami w...

Lista 10 Polaków z największym potencjałem w EA FC 24

W końcu zebraliśmy się na napisanie tego artykułu. Generalnie ważnego dla wszystkich,...

FIFA Editor Tool

Najlepsze narzędzie moderskie jest już dostępne dla EA Sports FC 24. ET...

Minitwarze do Ekstraklasy na sezon 2023/24

zrodlo obrazka: PKO Ekstraklasa Detale takie jak minitwarze są zazwyczaj ważne –...