[#4] Początek walki w Champions Ligue! FIFA 21 – Kariera Menedżera

W dzisiejszym wpisie zostawimy na chwilę rozgrywki ligowe i skupimy się bardziej na rozgrywkach europejskich, ponieważ okazało się że ekipa prowadzona przez Jerzego Brzęczka trafiła do prawdziwej grupy śmierci! Zapraszam.

Ajax nie ma zbyt komfortowej sytuacji w Eredivisie, cały czas musi walczyć z PSV o fotel lidera. Jednak to Champions League miały być rozgrywkami, w których Brzęczek miał walczyć o trofea. Sam to zapowiedział w programie “Misja Futbol” na 24 godziny przed losowaniem grup LM.
Oczywiście, że chciałbym wygrać Ligę Mistrzów. Kto by nie chciał. Jednak my [Ajax] nie jesteśmy światową potęgą – jesteśmy w trakcie przebudowy. Nie warto więc pompować balonika, bo może z hukiem pęknąć. 
Ajax trafił do grupy z Liverpoolem, Atalantą i duńskim Midtyjlandem. W pierwszym meczu z Atalantą udało się ugrać 3 punkty w dramatycznych okolicznościach
AJAX AMSTERDAM 3 – 2 ATALANTA BERGAMO
Fati 12′ 23′                             Muriel 63′
Haller 90+1′                          Maehle 82′
Natomiast przyjazd na Anfield zawsze jest ciężkim zadaniem, jednak i tutaj Ajax po heroicznej walce i dzięki fenomalnej interwencji Padta przy rzucie karnym wywalczył 3 punkty i spokojnie liderował w swojej grupie.
LIVERPOOL FC 1 – 2 AJAX AMSTERDAM
Salah 38′                       Fati 11′
Anderson Lopes 62′
W ostatnim spotkaniu pierwszej tury meczów Ajax zmierzył się na Amsterdam ArenA z Mitdyjland. Tutaj wątpliwości nie było – ekipa Jerzego Brzęczka wygrywając praktycznie zapewniła sobie awans do fazy pucharowej i z miejsca stała się czarnym koniem turnieju.
AJAX AMSTERDAM 4 – 1 FC MIDTYJLAND
Fati 9′ 72′                               Dreyer 60′
Klaasen 14′
Timber 86′
Dodatkowo w grze FIFA 21 pojawiły się karty European MOTM, którą uhonorowany został niesamowity Ansu Fati. Młodziutki skrzydłowy szybko dojrzał do roli lidera i został przez Brzęczka mianowany na kapitana zespołu.

Do klubu dołączył również Lopes, którego Brzęczek powołał ze szkółki juniorskiej. Brazylijczyk w 18 spotkanaich w juniorskiej Eredivisie zdobył 9 bramek i miał 6 asyst. W 4 meczach rezerw Ajaksu zdobył 3 bramki i zaliczył 2 asysty, co ostatecznie przekonało polskiego szkoleniowca do dania mu szansy w drużynie seniorskiej.
Junior zadebiutował już w kolejnym meczu Ligi Mistrzów, w rewanżu z Midtyjland, który okazał się kontynuacją świetnej passy Ajaksu i już na stałe zapewnił im awans do fazy pucharowej. Dlatego mimo czerwonej kartki dla Ansu Fatiego, która nic nie zmieniała bo dawała zawieszenie tylko na jedno spotkanie, w Ajaksie już zaczynano świętować awans, a Jerzy Brzęczek już myślał o wzmocnieniach w zimowym oknie transferowym, bo było jasne, że Aouar długo nie pociągnie środka pola sam, mimo że Klaasen nie grał najgorzej, to trzeba było Francuzowi znaleźć partnera na jego poziomie. Dlaczego było to więc takie trudne?
Ponieważ w budżecie Ajaksu znajdwoało się jedynie 500 tysięcy Euro.
FC MIDTYJLAND 0 – 2 AJAX AMSTERDAM
Neres 11′
Haller 38′