EA Sports traci kolejny włoski klub!

No, dookoła EA w ostatnich miesiącach nie jest kolorowo. A to jakaś afera, a to dzisiaj taka informacja. Smutna zresztą, dla graczy FIFA, ale i zła biznesowo dla EA Sports.

Dziś taki bardziej krótki, aczkolwiek informacyjny news. Środowego poranka media obeszła informacja, że SSC Napoli podpisało kontrakt na współpracę z KONAMI. To już kolejny włoski klub! Umowę podpisano, ale współpraca wejdzie w życie od następnego sezonu. Oznacza to, że KONAMI i Napoli będą się oczywiście wzajemnie promować, ale też będzie miało dosadne skutki za jakiś czas.

Mowa oczywiście o przejściu drużyny (tak jak w przypadku Juventusu Turyn) na wyłączność twórców PESa. Oznacza to, że jeszcze nie w tym sezonie, a dopiero w 2022/23 nie zobaczymy już prawdziwej nazwy, herbu czy koszulek klubu Piotra Zielińskiego. Co by tu dużo mówić, trochę szkoda, że kolejna drużyna odchodzi na własność KONAMI. Zapewne kierowały tym też kwestie np. finansowe. Tak więc, może jeszcze nie, ale w FIFA 23 niestety będziemy musieli pożegnać się z Azurri!

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL