EA zbanowało 10 tysięcy kont w FIFA Mobile!

Znów wkraczamy w temat nieciekawych zachowań graczy, a może i błędu popełnionego przez firmę EA. Kanadyjczycy zbanowali tysiące kont w ich mobilnej grze. Dlaczego?

Tak słowem wstępu dla niewiedzących. FIFA Mobile to gra symulacyjna piłkarska stowarzyszenia opracowana przez EA Mobile i EA Canada i wydana przez EA Sports na iOS i Androida. Została wydana 11 października 2016 roku na iOS i Androida. Czyli krócej mówiąc, mobilna wersja FIFY. Kiedyś pamiętam, że bawiłem się w to przez kilka tygodni, ale jakoś mnie nie wciągnęło.

Renifery z Kanady postanowiły zbanować w swojej mobilnej FIFIE aż 10 tysięcy kont, o czym poinformowali na swoim Twitterze. W czym miał leżeć problem? Otóż tysiące użytkowników zostało zbanowanych w grze za oszukiwanie i wykorzystywanie błędów gry. EA napisało tak:

Gry są najlepsze, kiedy każdy może grać na równych zasadach. Oszukiwanie, phishing, hacking lub cokolwiek innego, co daje przewagę nad konkurencją, psuje doświadczenie wszystkim i wpływa na równowagę gry 

Blokady nałożone na konta potrwają aż, albo zaledwie kilka tygodni. Dlaczego użyłem słowa “aż”, zapytacie. Wszyscy, którzy równo nawalają w mobilną grę FIFA, przegapią w tej sytuacji wydarzenie TOTS! A to bardzo duża strata, bo nawet w FIFA Mobile będą TOTS z potężnych lig, takich jak La Liga, Premier League, Bundesliga czy Serie A.

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL