FIFA 23: Kto dostanie kartę OTW? Przewidujemy Obiecujące Transfery! [1/2]

Obiecujące Transfery to co roku pierwsza promocja w FUT. Karty piłkarzy, którzy latem zmienili kluby, to stały element Ultimate Team. Kto w tym roku ma największą szansę na otrzymanie takiej karty? Kto otrzyma upgrade? Pobawiliśmy się w typowanie.

ONES TO WATCH: JAK TO DZIAŁA?

W zasadzie: dość prosto. Piłkarze, którzy latem zmienili kluby w ramach głośnych transferów otrzymują specjalne karty. Są to tzw. karty dynamiczne – czyli ulepszalne. Karty “Obiecujące Transfery” ulepszają się w wyniku otrzymania przez danego piłkarza karty TOTW lub MOTM. Ulepszanie odbywa się na takiej samej zasadzie co przyznawanie kart w formie (83 -> 85 i tak dalej). Dodatkowy upgrade można otrzymać, jeśli drużyna wygra 5 ze swoich pierwszych 10 meczów ligowych.

PRZEWIDYWANIA KART ONES TO WATCH

Również w FUT23, jak co roku, zobaczymy dwie drużyny kart OTW. Kto ma największe szanse na otrzymanie takowej?

ERLING HAALAND

Bohater Manchesteru City w ostatnich spotkaniach i najgłośniejsze nazwisko początku sezonu. Norweg odszedł z Dortmundu aby zasilić szeregi The Citizens i w Premier League radzi sobie wyśmienicie. Zdobył nagrodę dla Zawodnika Miesiąca i jest frontową postacią City. Absolutny pewniak do karty “Obiecujące Transfery”.

ROBERT LEWANDOWSKI

Polak opuścił Bayern na rzecz FC Barcelony. Prawdopodobnie największy i najgłośniejszy transfer tego lata. Zaliczył wejście z drzwiami do LaLiga i Ligi Mistrzów i jest najjaśniejszą gwiazdą drużyny Xaviego. Również jest pewniakiem do otrzymania karty OTW.

JULES KOUNDE

Kolejny nabytek Barcelony. Blaugrana sprzątnęła Francuza sprzed nosa Chelsea i jeden z najlepszych środkowych obrońców w grze zasilił jej szeregi. Jego saga transferowa obiła się szerokim echem w mediach i to robi z niego zdecydowanego kandydata do nagrody w postaci karty “Ones to Watch”.

SADIO MANE

Senegalczyk to również gorący temat. Świetnie zaaklimatyzował się w Bundeslidze po transferze z Liverpoolu do Bayernu. Do tego zastąpił tam klubową legendę – Roberta Lewandowskiego – przez co oczekiwania i presja są większe. Mane będzie chciał udowodnić, że był prawidłowym wyborem. Co może oznaczać dużo upgrade’ów dla jego karty OTW.

RENATO SANCHES

Gratka dla fanów PSG i graczy FIFA. Renato stał się jeszcze łatwiejszy do połączenia (transfer z Lille do PSG daje większe możliwości w zgraniu klubowym), a pozostanie fantastyczny. Jego karta OTW prawie na pewno otrzyma ulepszenie za wygrane mecze. A może wpadnie też jakiś inform dla Portugalczyka? Jedno jest pewne: jego karta będzie droga!

Tak prezentują się nasze typy pierwszej części kart OTW. W drugiej części zaprezentujemy wam kolejnych pięciu zawodników, którzy naszym zdaniem zasłużyli na kartę “Obiecujące Transfery”. Będzie grywalnie i z możliwymi ulepszeniami!