FIFA 23: Najlepsi Polacy w grze – lista TOP 10!

Już 1 października wszyscy będziemy mogli zagrać w FIFA 23. Wszyscy budują już swoje startery w Web App, a co, jeśli zastanowić by się nad całym składem Polaków? Jak w ogóle wygląda lista najlepszych zawodników z naszego kraju? Oto spieszę z odpowiedzią.

Ogółem mówiąc, wreszcie w FIFA 23 jesteśmy w stanie zbudować cały złoty skład Polaków na pełnym zgraniu. To niesłychanie dobra informacja, bo przez ostatnie lata po prostu nie dało się tego zrobić i trzeba było czekać na in-formy, czy inne wersje, takie jak TOTS. Dziś możemy zbudować taki skład, ale też z jakich to właściwie kart? Przedstawiam TOP 10 najlepszych, a raczej najwyżej ocenionych zwykłych i bazowych zawodników z FIFA 23 z Polski.

1. Robert Lewandowski – 91 – N, ŚN

Tu zbyt dużo rozwodzić się nie trzeba. Znamy tego Pana bardzo dobrze. Kapitan naszej reprezentacji, legenda Bayernu Monachium, a dziś napastnik FC Barcelony i aktualny król strzelców ligi hiszpańskiej. Trzeba dopowiadać coś więcej? W FIFA 23 na pewno grywalny na starcie, choć miałbym nieco wątpliwości przez jego nikłe tempo, które niestety zostało obniżone aż o 3 punkty, i Robert ma go teraz tylko 75. Choć nie stoi to na przeszkodzie, by dobrze bawić się Polakiem i jego znakomitymi strzałami z daleka. Robert ma też 4 gwiazdki sztuczek na 4 słabszej nogi, więc pozwala mu to na dość sporo.

2. Wojciech Szczęsny – 86 – BR

Wojtek, nasz pierwszy bramkarz w kadrze. Zawodnik Juventusu otrzymał downgrade o jeden punkt oceny ogólnej, ale to chyba zrozumiałe przy jego zeszłosezonowej formie – podobnie jak i formie Juventusu. I tak i tak jest dalej najwyżej ocenionym zawodnikiem w klubie z Turynu, więc powinniśmy to tylko i wyłącznie podziwiać. A co powiem o Wojtku, jako zawodniku w FIFA 23? Nic. To jest bramkarz, jego statystyki za bardzo nie będą się przekładać na to, jak będzie grać. U jednego będzie grał on dobrze, u jednego tragicznie, i ten punkt widzenia na bramkarzy jest dosłownie niezmienny przez lata gry w kopankę od EA Sports.

3. Włodzimierz Smolarek – 86 – N, ŚN, LS

Legenda polskiego futbolu – śp. Pan Włodzimierz, jest ewidentnie największym zaskoczeniem – i to pozytywnym dla Polaków, jeśli chodzi o zawodników i ich oceny ogólne w nowej wersji gry. Włodzimierz Smolarek jest nie dość, że dobry, on może być po prostu niesamowitym kotem na pierwsze miesiące gry. Bo chyba to można powiedzieć o napastniku, który ma 91 tempa, powinien mieć fajne strzały, jest niski i zwinny (ma aż 90 punktów tej statystyki). Jedynym minusem jest to, że co najwyżej wykonamy nim ruletkę i słabe tricki, bo ma on 3 gwiazdki sztuczek i 3 słabszej nogi, co nie będzie się przekładać na jego celność strzałów z prawej stopy. Można go łączyć z zawodnikami z Bundesligi, bo to właśnie do tej ligi jest przypisany. Chociaż i tak jak na razie, Włodzimierz Smolarek jako karta bohatera FUT i to zwykła, wygląda naprawdę znakomicie. Otrzyma on jeszcze wersję mundialową z Ekstraklasy ocenioną na 88, ale na razie nie uwzględniam jej tutaj, bo jest ona tj. “specjalna”, jeszcze niedostępna, no i nie wiemy, jakie będzie miała szczegółowe statystyki.

4. Jerzy Dudek – 86 – GK

Jerzy Dudek to kolejny bramkarz w naszym zestawieniu – tym razem Bohater FUT. Pana Jurka nie trzeba nikomu głębiej przedstawiać, wszyscy przecież go znamy jako bohatera pamiętnych wydarzeń z finału Ligi Mistrzów w 2005 roku. Jerzy Dudek jest bramkarzem, więc to jest ta sama sytuacja co w przypadku Wojtka Szczęsnego – nie mamy tu za dużo do oceny na starcie, bo bramkarza bardzo ciężko ocenić po tym, jakie ma statystyki. Po prostu wystarczy poczekać i samemu zagrać naszym bohaterem, ale i tak i tak co by nie mówić, na pewno jest to znakomita sprawa dla Polaków, że mamy swoją “ikonę” w postaci bohatera FUT. A właściwie to już dwóch bohaterów!

5. Piotr Zieliński – 83 – CAM, CM

Piotr Zieliński w formie to niesamowity Piotr Zieliński. Jego liczby na starcie sezonu naprawdę pokazują, że ten chłopak coś potrafi, gdy się skupi i jest w gazie. Mimo tego, że Piotr ma 28 lat, dalej ma jeszcze wiele przed sobą i interesowały się nim największe kluby. Nasz pomocnik postanowił zaś zostać w Napoli i kontynuować karierę we Włoszech. I chyba słusznie. Piotr Zieliński jest naprawdę fajnym, przyjemnym starterem do nowej wersji gry. Jego statystyki, w porządku tempo, drybling, i 4/5 gwiazdek z pewnością wystarczą do spokojnej gry na początku. Naszym rodakiem można grać zarówno na ŚPO jak i na ŚP, a jest warty marne grosze, więc polecam się nim zainteresować tym, którzy budują startery z Serie A. I ocena 83, myślę, że jak najbardziej na plus, patrząc na fakt, że to upgrade aż o dwa punkty względem poprzedniej edycji gry.

6. Łukasz Fabiański – 82 – GK

Znakomity i niezapomniany bramkarz naszej kadry, który niedawno zakończył karierę reprezentacyjną. Ale dalej gra, i to na najwyższym poziomie w West Hamie – w Premier League! Łukasz z racji, że jest kolejnym bramkarzem w naszym gronie, to znowu nie powiem o nim nic więcej. Ale dodam tylko tyle – jego overall względem poprzedniej edycji się nie zmienił!

7. Arek Milik – 79 – N, ŚN

Downgrade dla Arka Milika trochę smuci, jednakże zapewne dość szybko się odkuje i uzyska jakąś kartę in-form. Arek w Juventusie po prostu jest w formie, czego nie można ogólnie powiedzieć o całym zespole. Naszym napastnikiem niezbyt da się pograć, bo jest on naprawdę bardzo słabym zawodnikiem w FIFA 23, co już widać na papierze. Jego tempo i zwinność oscylujące w granicach 50-60 po prostu odrzucają nas od niego, chociaż będą i tacy, którzy po prostu Arkiem będą grać i zrobią sobie skład Polaków, żeby po prostu się pobawić. A do poważniejszej gry, no to niestety nie zabierajmy się z Arkiem.

8. Matty Cash – 79 – PO, CPS

Nasz nowy reprezentant, najlepszy zawodnik Aston Villi w ubiegłym sezonie, niezły prawy obrońca patrząc na całe Premier League. Matty otrzymał upgrade o jeden punkt, chociaż myślę, że zasłużył na tą złotą rzadką kartę ocenioną na conajmniej 80. Bo jest po prostu dobry. Strzela, broni, pracuje na boisku. I to zawsze widać, jak ogląda się Aston Villę, czy mecze reprezentacji Polski. Ogólnie Mattyego można używać do starterków, ale nie sądzę, że będzie on jakkolwiek bardziej użyteczny po pierwszym tygodniu gry i po pierwszych nagrodach za Squad Battles, Rivals itp. Jest po prostu średnim prawym obrońcą, tyle. I to tak jeszcze można naciągać.

9. Grzegorz Krychowiak – 78 – CDM, CM

Grzesiek po nowym transferze do Al Shabab stanie się na pewno jeszcze mniej popularny niż był – a nie był nawet trochę. Polski pomocnik w FIFA 23 po prostu nie da rady już na starcie, bo posiada tragiczne tempo i słabą zwinność. No, bądźmy szczerzy, najlepsze czasy Grzegorz ma już za sobą. Nie pogramy nim za bardzo, no ale overall wysoki jest – więc jest i w TOP 10!

10. Rafał Gikiewicz – 77 – GK

Bramkarz Augsburga zaliczył ostatnio dobre spotkania, a mimo wszystko dalej bez powołania do kadry. No cóż, trener widzę woli stawiać na Skorupskiego i Drągowskiego, gdy to Gikiewicz jest realnie w formie i pod grą. Oczywiście, to już czwarty bramkarz w tym zestawieniu, co pokazuje, że Polska dobrymi bramkarzami stoi.

 

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL