FIFA 23: Recenzje zawodników [#2] – Joe Cole 87 FUT Heroes

Legenda angielskiej piłki. Były zawodnik m. in. Chelsea i Liverpoolu. Joe Cole to jeden z najlepszych skrzydłowych w historii Premier League, a jego karta Heroes jest naprawdę dobra. Po zagraniu nią ponad 50 spotkań jestem w stanie o niej w pełni opowiedzieć. Jak grało mi się Anglikiem?

TEMPO

Ważny atrybut. Nominalna pozycja Cole’a to PS i jeśli ktoś umieszcza go na skrzydle, może się zawieść. Tempo Anglika ocenione zostało na 88, i może nie wystarczać do pojedynków z obrońcami w typie Mendy’ego czy Theo Hernandeza. Idealne jest natomiast na pozycję ŚPO, i to tam rekomenduję granie Colem.

STRZAŁY

Powyżej średniej. Wykończenie ocenione na 85, a siła strzału na 81. Przy odpowiednim stylu gry nie odstaje on bardzo od najlepszych kart w grze i co ma skończyć, to skończy. Może też dodać coś z dystansu (dalekie strzały ocenione aż na 87). Jak na skrzydłowego/ofensywnego pomocnika, niezłe statystyki strzelania.

DRYBLING I PODANIA

Ważne w kontekście skrzydła i cofniętego napastnika. Cole ma styl biegu Explosive i drybling oceniony aż na 90, w tym świetną zwinność i balans. Pochwalić się może też czterema gwiazdkami zarówno słabszej nogi, jak i sztuczek. Podania (86) to jeden z jego atutów – wizja oceniona na 89, a dośrodkowania na 87 sprawiają, że jego wrzutki w pole karne będą zabójcze dla rywali.

POŁĄCZENIA

Piekielnie łatwe. Premier League, Anglia – ciężko o bardziej klasyczne połączenie. Połączy się z takimi zawodnikami jak Rashford, Sterling czy Bellingham. Joe Cole to karta, którą dość łatwo umieścić w składzie bez strat dla innych (sam ma maksymalne zgranie bez względu na resztę drużyny).

CENA DO JAKOŚCI

Nie zalecam kupować go z rynku bez wyraźnej potrzeby. Natomiast jeśli trafiłeś go z paczki z Hero, śmiało, próbuj nim grać – nie będziesz miał problemów z wprowadzeniem go do drużyny, a w razie czego można wpuścić go z ławki – również pokaże, na co go stać. W razie potrzeby posiadania w zespole Anglika z PL do połączeń, można go kupić z rynku (cena: 150k). Joe Cole jest super!