FIFA 23: Ruszył Web App! Co już wiemy o FUT?

Ogromny bałagan, chwilowa euforia i gniewne nastroje. Tak podsumować można wieczór i noc z 21 na 22 września 2022 roku. Brzmi jak noc wyborów – nic bardziej mylnego! Wczoraj około 19:40 wystartował FUT Web App do FIFY 23. Co się wydarzyło i co już wiemy?

BAŁAGAN NA STARCIE

Wedle wszystkich zapowiedzi Web App wystartować miał o 19, jednak kiedy rzuciliśmy się na oficjalną stronę EA o tej godzinie, przywitał nas ekran “Aplikacja Web App będzie dostępna wkrótce”. Czekaliśmy i czekaliśmy, ze strony EA nie pojawiały się żadne zapowiedzi, w końcu od 19:45 gracze byli w stanie logować się do swoich klubów.
Po wybraniu herbu, strojów i piłkarza na wypożyczenie mogliśmy przejść do najbardziej ekscytującej części – paczek. A w zasadzie to nie mogliśmy. Po próbie otworzenia paczek wyrzucało graczy z kont i z powodu przeciążenia serwerów, przez kilka minut próbowaliśmy logować się ponownie.

PACZKI, PACZKI, PACZKI

Ostatecznie udało się i to – otworzyliśmy paczki na start (4x Paczka z 12 złotymi zawodnikami, w tym jednym rzadkim o ocenie 80+, 2x Złota Paczka). Klasycznie były one wymienne, jednak jeśli ktoś miał pecha i nic nie trafił… Cóż, rynek oszalał jeszcze bardziej niż w zeszłym roku. W poprzednich odsłonach można było handlować nawet na srebrnych kartach, teraz WSZYSTKIE karty, które nie są grywalne, chodzą po swojej minimalnej lub minimalnie zawyżonej cenie. Dramat. Trafiłem Jesusa Navasa 83 i pomyślałem, że skoro LaLiga w tym roku jest grywalna, to może będzie wart chociaż 10 tysięcy. Skądże znowu, 2,8k to maksimum. Jeśli ktoś nie trafił żadnej karty wartej 20 tysięcy, to handel poogląda sobie na YouTube.

NIEWYMIENNE NAGRODY ZA SBC

Dobrze przeczytaliście. Nagrody za zaawansowane SBC hybrydowe są niewymienne. Podstawa handlu. Podstawa budowania swojego klubu. Jest… niewymienna. Tyle dobrego, że te paczki są lepsze niż zwykle i za ukończenie wszystkich trzech grup dostajemy paczki o wartości prawie 400 tysięcy monet. Aczkolwiek i tak jestem wściekły na EA, bo zwyczajnie nie ma skąd wziąć coinsów. Handlować nie za bardzo się da ze względu na chore ceny (pozostają inwestycje na przyszłość), paczki są niewymienne…

DZIEŃ NASTĘPNY – BŁĘDY TE SAME

Jak się okazało dziś rano – na Web Appa nie można się zalogować. Po próbie logowania wyskakuje ekran “Pierwsze Kroki” (na zdjęciu), przez co nie można wejść do swojego klubu. Błąd trwa już którąś godzinę (ja pierwszy raz doświadczyłem go około 9:20), a EA jak nie naprawiło, tak nie naprawia. Na twitterze udostępnili post o tym, że są świadomi problemu i prowadzą śledztwo – znajdziecie go tutaj.

Podsumowując – EA nie wystartowało źle. Wystartowało tragicznie, zabijając praktycznie cały hype na grę. Mamy nadzieję, że to złe dobrego początki i w następnych dniach wszystko wróci do jakichkolwiek norm. No i może jakaś malutka rekompensata…? 😉