Strona główna FC Hot News FIFA World Cup 2022- Stroje Kamerunu to nie wina EA?
FC Hot NewsFIFA 23PublicystykaRedakcja

FIFA World Cup 2022- Stroje Kamerunu to nie wina EA?

68

Witajcie! Wczoraj EA popełnił premierę DLC World Cup który jest mocno… taki se (wręcz można powiedzieć że więcej klimatu MŚ dodawały darmowe dodatki do FIFA Online…).  Tylko dwa stadiony, bardzo mała ilość drużyn, Scoreboard który jest jedynie przerobiona wersja oryginalnego z FIFA 23 a nie prawdziwym (tak wiem że tylko w 2018 pokrywał sie 1 do 1, a w FIFA WC 2010 był dany w złej wersji kolorystycznej ale to co zrobili tutaj to lenistwo w czystej postaci, lub po prostu niedbalstwo FIFY jeśli chodzi o ten mundial, ale to już widzimy w wielu aspekach).  Kolejnym problemem jest brak prawdziwych strojów Kamerunu. I tutaj mamy do czynienia z problemem stworzonym nie przez brak licencji i zaniedbanie EA, tylko przez same machlojki Kamerunu które przypominaja PZPN i umowę NIKE-PUMA z przełomu tysiacleci.

Otóż,  prezydent FECAFOOT Samuel Eto’o  na poczatku roku anulował kontrakt Kamerunu na zestaw z Le Coq Sportif bez uprzedniej konsultacji z marką, twierdząc, że nie przestrzegają zobowiązań umownych. Kontrakt miał obowiązywać do 31 grudnia 2023 r. Następnie FECAFOOT podpisał umowę z One All Sports na produkcję swoich zestawów Pucharu Świata.

Po tym, jak w międzyczasie nie udało im się rozwiązać sprawy z FECAFOOT, Le Coq Sportif podjął działania prawne. W czwartek 3 listopada sąd paryski wydał na korzyść Le Coq Sportif następujące orzeczenie:

„Sąd nakazał utrzymanie stosunku umownego między Le Coq Sportif International a Kameruńskim Związkiem Piłki Nożnej zgodnie z umową zawartą 10 stycznia 2020 r., przy czym okres obowiązywania umowy zostanie przedłużony do 31 grudnia 2023 r.”

Przestrzeganie tego orzeczenia oznaczałoby oczywiście noszenie koszulek Le Coq Sportif na Mistrzostwach Świata, ale Kamerun wypuścił swoje nowe koszulki One All Sports zgodnie z planem. FIFA już przed werdyktem uznała One All Sports za dostawcę strojów dla Kamerunu, a FECAFOOT odwołało się od decyzji sądu. Kamerun wydaje się być gotowy do noszenia zestawów od nowego dostawcy na Mistrzostwach Świata, ale to może wpędzić ich w większe kłopoty prawne, co prawdopodobnie byłoby kosztowne.  Wczoraj mimo to Kamerun zagrał w koszulkach One Sport sparing z Jamajka.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

ANKIETA

Jaki jest Twój ulubiony tryb w EA FC 24?

View Results

Loading ... Loading ...

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Zapowiedź ogromnej modyfikacji do EA FC 24

Modyfikacja International Expansion Patch (IEM) zawita także do EA Sports FC 24....

Lewandowski może zgarnąć nagrodę zawodnika miesiąca La Liga. Wszystko w rękach fanów

Powoli zbliża się koniec lutego, więc czas na nominacje do tytułu zawodnika...

Jak poprawić realizm Ekstraklasy w EA FC 24? [Poradnik]

Ostatnio, naprawdę często ogrywam tryb kariery menedżera w FC 24 klubami z...

Polak okrzyknięty wschodzącą gwiazdą piłki. Został wyróżniony w EA FC 24

Nie od dziś wiemy – Polska wielkimi talentami piłkarskimi niestety nie stoi....