Football Manager 2023- co wiemy?


Fani od dawna czekali na ogłoszenie nowych funkcji , które zostaną wprowadzone wraz z premierą Football Managera 2023 .

Spekulacje na temat tych nowych funkcji zawsze są pełne o tej porze roku, ale dzisiaj w końcu otrzymaliśmy kilka odpowiedzi.

Film z ogłoszeniem funkcji nagłówka opublikowany przez Football Managera na swoim kanale YouTube pojawia się tydzień po ogłoszeniu, że rozgrywki UEFA będą teraz licencjonowane w grze.

Po ogłoszeniu w grze Football Manager 2023 pojawi się wiele innych nowych funkcji i udoskonaleń, więc przejdźmy do tego.

Duże zmiany w scoutingu

Skauting jest jednym z najważniejszych elementów Football Managera jako całości, a w Football Manager 2023 pojawia się wiele nowych funkcji dodanych do “ulepszenia” go w grze.

Najbardziej ekscytującą zmianą jest wprowadzenie Squad Planner. Planer składu pozwala graczowi uszeregować zawodników w swojej drużynie według ważności, a także siły, według każdej pozycji. Co ważniejsze, pozwala graczom dołączyć graczy ze swojej listy finalistów do swojego składu, aby zobaczyć, jak ich potencjalny zakup może wpłynąć na kształt i taktykę drużyny.To duża zmiana, która będzie ogromna dla graczy, którzy zaangażują się w odbudowę lub długoterminowe zapisy. Gracze będą teraz mogli planować z wyprzedzeniem i pracować nad łatwiejszym wdrożeniem wybranego stylu.

Kolejną zmianą w skautingu jest sposób działania systemu jako całości. Gracze będą teraz mogli doprecyzować wyszukiwanie, aby zwiadowcy szukali konkretnych statystyk graczy, a nie tylko ich atrybutów. Na przykład, gracz może teraz wyszukiwać zawodnika według procentu ukończenia podania lub minut na bramkę. Skauci będą następnie odfiltrowywać graczy, którzy nie spełniają tych testów, gdy zgłoszą się z powrotem.

Jedną z bardziej ekscytujących części tego jest jednak to, że ci odfiltrowani gracze nie znikną w otchłani. Jeśli gracz wyznaczy cztery punkty odniesienia dla statystyk gracza, które mają zostać zbadane, sprawdzeni gracze, którzy trafią tylko trzy z tych punktów, trafią do sekcji „W pobliżu meczów”. Ta sekcja będzie świetna, gdy gracze, którzy osiągnęli wszystkie testy, z jakiegokolwiek powodu staną się nieodpowiednimi celami.

Agenci zostali również rozszerzeni w nowych funkcjach Football Manager 2023. W Football Manager 2022 wprowadzono opcję „Zapytaj agenta o dostępność”. Ta funkcja pozwoliła graczowi najpierw zapytać agenta o zawodnika, a następnie zdobyć wiedzę na temat jego potencjalnych żądań dotyczących opłat i płac. Ta funkcja stała się podporą dla graczy, jednak brakowało jej interaktywności.

Dodatki do agentów pozwolą na dalsze negocjacje w ramach tego pierwszego kontaktu. Jeśli gracz chce przenieść się do Twojego klubu, ale chce za to zapłacić zbyt wysoką pensję, możesz teraz powiedzieć agentowi, że będzie musiał obniżyć swoje żądania.

W grze Football Manager 2023 wprowadzono również zmiany w spotkaniach rekrutacyjnych . Podobnie jak agenci, spotkania rekrutacyjne zostały dodane do gry w poprzedniej edycji. Jednak w przeciwieństwie do agentów stały się czymś nudnym i możliwym do pominięcia, a nie ważną funkcją.

Nowe zmiany w Football Managerze 2023 sprawiają, że te spotkania są bardziej dynamiczne i dodają więcej elementów jakości życia dla gracza. Będą one szczególnie ważne w przypadku Dni Ostatecznych Transferów, gdzie zostaną wykorzystane do uczynienia dnia „bardziej chaotycznym”, jeśli gracz sobie tego życzy.

Dalsze ulepszenia silnika meczowego

Silnik meczowy to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów Football Managera. Puryści uwielbiają swój silnik 2D, podczas gdy nowi gracze szanują postępy dokonane w silniku meczu 3D. Te postępy, jak co roku, zostały po raz kolejny przyspieszone w grze Football Manager 2023.

Bramkarze w Football Manager 2023 będą teraz mieli mnóstwo nowych animacji w silniku meczowym 3D. Zmiany te pomogą uczynić grę bardziej wciągającą, a także dodadzą głębi idei „światowej klasy” bramkarza w grze.Jednym z największych ulepszeń silnika meczowego w Football Managerze 2023 są menedżerowie AI w grze. Celem tego ulepszenia jest stworzenie większej taktycznej bitwy między menedżerem gracza a menedżerami AI. Zwiększy to także wciągający aspekt gry, starając się być bardziej wiernym rzeczywistości w kontekście rzeczywistych taktyk i stylów tych menedżerów AI.

Wprowadzono również zmiany taktyczne w silniku meczowym. Jedną z największych krytyki FM22 jest to, że granie w kontrataku w stylu low-block było prawie niemożliwe do wykonania w grze. Zostało to ulepszone w FM23, a gracze powinni teraz mieć swobodę gry w tym stylu, jeśli zdecydują się to zrobić. Jest to również reprezentowane na ekranie taktyki, ponieważ ekran „braku posiadania” został zmieniony, aby był bardziej „wierny piłce nożnej”.

Licencjonowanie UEFA w Football Managerze 2023

Licencjonowanie UEFA to jedna z największych nowości w Football Managerze 2023. Football Manager to gra, która ma obsesję na punkcie idei immersji i sprawia, że ​​gra jest tak realistyczna, jak to tylko możliwe dla graczy w nią grających.

Wcześniej w przypadku takich elementów, jak Liga Mistrzów, Liga Europy i Liga Konferencyjna, granie musiało być odwiedzane na stronach takich jak sortitoutsi.net , aby pobrać „Poprawki prawdziwych imion” dla turniejów takich jak te. Tak już nie będzie.

Licencja obejmuje naszywki na rękawach, które zespoły noszą podczas rywalizacji w tych zawodach. Włączenie tych naszywek na rękawach doprowadziło również do kolejnej nowej funkcji w Football Manager 2023. W grze pojawią się teraz dynamiczne naszywki na rękawy, co oznacza, że ​​naszywki na rękawy zmienią się również, gdy drużyna zdobędzie awans z ligi.

Licencja wpływa również na losowania pucharowe w Football Manager 2023. Każdy z turniejów UEFA będzie teraz miał „doświadczenia” dla swoich losowań, dzięki czemu losowanie będzie bardziej przypominać wydarzenie w ramach zapisanego stanu gry.

Istnieją również niestandardowe podium dla każdego z konkursów, co daje graczom dodatkową zachętę do pójścia na całość, aby wygrać każdy z nich i przeżyć każdy z konkursów z podium zwycięzcy. Niestandardowa grafika obejmuje również grafikę drużyny w ramach przedmeczowych gier.

Finally, as most fans were excited to hear, Football Manager Director Miles Jacobsen has confirmed that the licensed music for each competition will also be featured within the game. Let’s hope it’s a separate setting to the sound settings within the game though, the crowd noises will always be insufferable within Football Manager.

Football Manager 2023 dodaje zaufania kibiców

Pewność siebie zarządu od dawna jest elementem gier Football Managera. Pozwala graczowi zobaczyć, jak radzą sobie w oczach zarządu klubu, dając ogromny wgląd w aktualny stan bezpieczeństwa jego pracy.

Jedną z nowości w Football Managerze 2023 jest dodanie funkcji Supporter Confidence. Supporter Confidence jest dynamiczny i zależny od zespołu, którym zarządzasz. Podaje procenty podziału fanów, od hardkorowych po zwykłe, a nawet obejmujące sekcje fanów korporacyjnych i rodzinnych.

Element zaufania kibica może nawet wykorzystać szansę na utratę lub utrzymanie pracy przez menedżera. Jeśli fani cię kochają, bardziej prawdopodobne jest, że podczas trudnego zaklęcia zostaniesz wyrozumiały ze strony tablicy. Jeśli jednak nie przepadają za tobą, może to oznaczać, że topór kata jest wymachiwany trochę szybciej.

Ten element zaufania kibica będzie się również różnić w zależności od klubu. Nie możemy się doczekać, aż zostaniemy menedżerem Arsenalu i AFTV wykrzyczy nas z pracy.

Sport Interaktywny

Dynamic Manager Timeline buduje historię Twojego zapisu

Oś czasu Dynamic Manager to ostatnia nowa funkcja ogłoszona w Football Manager 2023. Oś czasu pomoże zbudować historię uratowania, pokazując ważne kamienie milowe menedżera podczas przeglądu końca sezonu.

Jedną z wielkich rzeczy jest idea nostalgii w grze. Piłkarze Football Managera omawiając grę bardzo rzadko omawiają własne osiągnięcia, a raczej osiągnięcia i historie swoich piłkarzy. Oś czasu menedżera dynamicznego ma na celu wprowadzenie tego do gry poprzez stworzenie narracji dla graczy.

Jeśli założysz zawodnika, który stanie się najstarszym lub najmłodszym zawodnikiem klubu, zostanie to uwzględnione na osi czasu. Tak samo będzie, jeśli gracz zostanie rekordzistą lub twórcą rekordowych występów w klubie.