FUT 23: Nowe karty “Phenoms” i kolejna tura ikon World Cup już w grze!

Piątek to w FIFA Ultimate Team święto właściwie co tydzień, i tak jest i teraz. Bardzo dużo dobrego contentu i dalsza kontynuacja, wg. mnie trochę przesadzonego ale jednak obfitego w kontent eventu mundialowego. Jeszcze lekko ponad tydzień, zaczną się rozgrywki ligowe pod koniec grudnia i będziemy dalej kontynuować klasyczne eventy, ale najpierw dajmy EA skończyć to, co zaczęli. W FUT 23 pojawiły się dwie drużyny – “Phenoms” oraz trzecia drużyna World Cup Icons. 

9 grudnia w FUT pojawił się bardzo szeroki content, oczywiście od paczek aż po SBC czy zadania. Dwie spore drużyny – “Phenoms”, która zbudowana jest z piłkarzy młodych, dalej wciąż obiecujących, ale odgrywających kluczową rolę w ich klubach czy drużynach narodowych. Po prostu – młode gwiazdy. Niestety, ale mogę zdradzić od razu – nie ma w niej żadnego Polaka, a szkoda! Do tego EA SPORTS dołożyło nam w sumie od kilku tygodni znany już klasyk – kolejną garść mundialowych kart ikon.
Drużyna Phenoms

Tak jak powiedziałem na wstępie, drużyna “Phenoms” to po prostu ekipa zbudowana z młodych gwiazd. Obiecujących, ale na dobrą sprawę świetnie spisujących się już w dzisiejszych realiach graczy. Raczej większość z nich bardzo dobrze znamy, a jeśli nie, no to właśnie poznaliśmy. Pod kątem futbolowym jest to drużyna bardzo z czapy, karty za dzień toczącej się opony, ale no taka jest FIFA proszę państwa. Ale posłuchajmy, co ma w oficjalnym ogłoszeniu do powiedzenia EA SPORTS!

“Fenomenalni zawodnicy FIFA World Cup™ to byłe „przyszłe gwiazdy”, które zrealizowały swe marzenia w rekordowym czasie i zadebiutowały na arenach światowych podczas FIFA World Cup™. Kampania docenia tych fenomenalnych zawodników, którzy dobrze się zapowiadali, a teraz zrealizowali swój potencjał i są gwiazdami światowego formatu.” 

Zanim przejdziemy do samych kart i tego, kto jest właściwie najlepszy w tej drużynie, to mała zapowiedź – kolejna mała premiera tych kart pojawi się w niedzielę, 11 grudnia. Czyli zapewne zobaczymy jakoś 5-6 nowych kart z tej serii już pod koniec tego tygodnia o 19:00. Do tego wszystkiego EA SPORTS dorzuca jeszcze filmik promujący event:

Patrząc na aspekt samego gameplayu i FUT – drużyna ta wygląda po prostu świetnie. Sporo argumentów defensywnych takich jak duet prosto z La Liga – Militao oraz Kounde, do tego można jeszcze dodać świetnego marokańskiego obrońcę – Hakimiego. EA SPORTS postanowiło nam dołożyć do tego wszystkiego także dobrych ofensywnych zawodników, ale i takich grających w środku pola. Z pewnością spory użytek będzie można zrobić z Bellinghama, ale oczywiście główną gwiazdą tej ekipy, a już na pewno napadu jest oczywiście Rafael Leao. Nie mam wątpliwości, że Portugalczyk może zrobić dużo dymu w obronie rywali!

W SBC jeśli chodzi o te karty zobaczyliśmy bardzo sympatycznego Pana Frimponga, który na prawej obronie jak najbardziej może sobie dać radę. Wymagania nie są jakieś przesadzone, więc obiektywnie mógłbym je polecić – to dwa składy, 84 oraz 85+IF.

 
 

W zadaniach zaś pojawił się inny, dość wyczekiwany koleżka – Jonathan David, który w FIFA 22 na swojej karcie Winter Wildcard – bo bodajże tak nazywała się ta seria, był bardzo użytecznym i fajnym grajkiem. Nie wiem jak jest w tym roku, ale to całkiem spoko cel do odhaczenia sobie w zadaniach.

 

 

World Cup Icons – trzecia drużyna

Bez większego zaskoczenia, w grze pojawiła się także trzecia drużyna mundialowych ikon. Zresztą, zgodnie z zapowiedziami, czy to oficjalnymi, czy też z informacjami dostarczanymi przez leakerów. Oczywiście jest to znacznie skromniejsza drużyna jeśli chodzi o liczebność w porównaniu do “Phenoms”, ale oczywiście jakościowo jakoś bardzo nie może odstawać.

Jakości tej przede wszystkim nadaje wspaniały Garrincha, który jest oczywiście znakomitym skrzydłowym, dryblerem. Jego 5 gwiazdek sztuczek po prostu robi swoje, a umiejętności kręcenia się wokół przeciwników są bezcenne. Obok Brazylijczyka swoje godne miejsce znalazł także Lothar Matthaus, który jest jednym z najlepszych pomocników w grze. Cholera, on ma naprawdę świetne statystyki jak na swoją pozycję! Trzecią główną gwiazdą jest oczywiście Kenny Dalglish, niesamowity napastnik i na pewno użyteczny przez dobre kilka miesięcy w tej wersji. Poza nimi jest po prostu średnio.

 

Wszystkie powyższe karty dostępne w paczkach do 16 grudnia.

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL