FUT 23: Zgubiony bohater – Ledley King (86)

Ledley King – Jeden z najlepszych obrońców ligi angielskiej, za dobry na market FUT. Bohater tego newsa został dodany jako ostatnia karta Hero, bo dopiero w styczniu. Jak Anglik radzi sobie na wirtualnych boiskach?

Ledley Brenton King to legenda i wychowanek klubu Tottenham Hotspur, nie grał nigdzie indziej. W piłce klubowej rozegrał 322 mecze strzelając 13 goli i zaliczając 8 asyst. Mimo podwójnego obywatelstwa, piłkarz wybrał grę dla Anglii. Nie zdecydował się reprezentować barw Antiguy i Barbudy. W reprezentacji zagrał 21 spotkań, w których udało mu się strzelić 2 bramki. Wraz z klubowymi kolegami w 2008 roku zdobył puchar ligi angielskiej, było to jego jedyne trofeum.

W FUT Ledley ostatni raz pojawił się w FIFie 12, oceniony według EA został na 80 ogólnej. Teraz powraca jako bohater z oceną ogólną wynoszącą 86. W całej historii Ultimate Team jest to jego piąta karta.

Karta na papierze

Karta Ledleya Kinga na papierze za bardzo się nie wyróżnia, oprócz statystyki gry w obronie. Jest ona oceniona bardzo wysoko, co więcej całkiem mocno statystykę tą obniża umiejętność grania głową (84). Głównym minusem tego gracza jest fizyczność oceniona na 80. Popularna liga i narodowość sprawią, że zawodnik pomoże wam w osiągnięciu wysokiej ilości zgrania. Będzie waszym filarem defensywy, z dobrym stylem gry dogoni każdego napastnika. Jak to wszystko przekłada się na grę?

Mój skład

Naszego “króla” testowałem w niezłym jak na ten moment, wartym około 3 miliony składzie. Jego partnerem w defensywie był David Alaba lub równie niezawodny Marquinhos w wersji Drużyny tygodnia. Po bokach wspierani byli przez szybkich i zwinnych Maldiniego i Cafu, którzy w stanie byli grać jako 3 środkowy obrońca. Głównymi zadaniami Ledleya były krycie bramki i niedopuszczanie rywali do sytuacji strzeleckich, w obu tych rzeczach radził sobie bezbłędnie. Anglik otrzymał ode mnie styl gry “kotwica”, który poprawia mu statystyki: szybkość, obrona oraz fizyczność.

Ledley King w samej grze

Nasz tytułowy bohater na boiskach ligi 4 oraz 5 spisywał się naprawdę nieźle. Nie miał najlepszych problemów z napastnikami takimi jak Sidney Govou lub Cristiano Ronaldo w wersji Rulebreakers. Swoją świetną grę w obronie pokazywał w każdym spotkaniu, wykonywał bardzo dobre wślizgi oraz wyzyskiwał piłkę za wszelką cenę. Dzięki jego orientacji w obronie, która została oceniona aż na 91, potrafił znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Przez przyzwoite podania i gwiazdki słabszej nogi wynoszące 4, nawet potrafił rozegrać lub wprowadzić piłkę do gry. Grało mi się nim bardzo podobnie jak wcześniej wspomnianym Marquinhosem.

Podsumowanie

King to absolutny król defensywny, można wywnioskować to już po samym nazwisku zawodnika. Obecnie przez błędne widełki, nie zdobędziemy jego karty na rynku, a szkoda. Przetestować go możecie za pomocą wypożyczenia w zakładce momenty, z resztą tak jak ja.

+świetna gra w defensywie

+reakcje

+opanowanie

-fizyczność

-przeciętna gra głową

Przetestowałeś już Ledleya? podziel się opinią na naszym discordzie, link poniżej.

Discord – https://discord.gg/5hvbzhy8q7