Gareth Bale kończy karierę! Będzie karta “End of an Era” w FIFA 23?

Kilka dni temu świat obiegła szokująca informacja, że Gareth Bale zakończył piłkarską karierę. Walijczyk opublikował stosowne oświadczenie w social mediach i to koniec jego przygody z piłką. Były zawodnik klubów takich jak Real Madryt i Tottenham Hotspur zasłużył na uwiecznienie w FUT23, ale również w następnych edycjach gry. Jakie będą następne kroki EA?

FIFA 23
Gareth Bale oczekuje na kartę End of an Era w FUT23 (źródło grafiki: FUT Concepts)

W obecnej edycji gry pozostało tylko dać mu kartę w SBC. Bale w wersji “End of an Era” powinien na dniach pojawić się w Ultimate Team. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale karta na pewno będzie mocarna, jak przystało na tak fantastycznego zawodnika. W końcu Walijczyk to nie byle kto – strzelił ponad 250 goli w trakcie całej kariery, wygrał pięć razy LM z Realem Madryt, niejednokrotnie zdobywając bramkę w finale. Nawet w LAFC potrafił rozstrzygać mecze w pojedynkę. Cały Bale!

DALSZE EDYCJE GRY
Ikona czy Hero? Gareth Bale czeka na swoje wyróżnienie w nadchodzących edycjach gry (źródło grafiki: FUT Infinity)

W nadchodzących latach Bale najprawdopodobniej utrzyma jakąś formę stałego uhonorowania. Do wyboru mamy obecnie kartę Hero lub Ikony. Osobiście skłaniałbym się ku białej karcie, bo pomimo chaotycznego końca kariery, Walijczyk osiągnął w trakcie kariery ogromne sukcesy i skoro piłkarze tacy jak Pavel Nedved czy Peter Schmeichel otrzymali Ikony, to i Garethowi się należy jak psu buda.
Jednakże istnieje możliwość, że EA zdecyduje się na kartę Hero związaną z LaLiga. Byłaby to pewnie jedna z najlepszych kart Heroes w całej grze, jeśli zrealizowany zostałby pełen potencjał Bale’a. Warto sprawę śledzić, bo Kanadyjczycy od dawna doceniają Bale’a kartami specjalnymi, więc po zakończeniu kariery nie powinno być inaczej. Być może właśnie rodzi nam się kolejna megagrywalna karta Ikony!