LOSC Lille – Droga do chwały [#1]

Lille to średniej wielkości miasto położone w północnej Francji. Prawa miejskie uzyskało na początku XII w.  Sam klub, został założony w 1944. Ma dosyć bogatą gablotę, między innymi sześciokrotnie zdobyty puchar Francji czy czterokrotny mistrz kraju.

“Ostatnie sezony nie szły zbytnio klubowi z Lille. Ich największymi sukcesami były występy w europejskich pucharach, lecz ostatni “Lepszy” sezon miał miejsce w 2010 roku.  Po zawziętych dyskusjach, zarząd klubu postanowił zmienić menagera. Z grona kilku kandydatów których zarząd nie ujawnił, wybrano Philip’a Coulson’a” – Francuskie media

Nowy szkoleniowiec “Les Dogues” miał do dyspozycji doświadczoną kadrę, lecz nie zabrakło młodszych zawodników.

Pierwsze mecze

Już w pierwszych dniach zarządzania zespołem Phil zakontraktował młodych, lecz niezwykle utalentowanych zawodników z odległej Kambodży. Tak więc do składu trafił:

  • Jack Watmore, prawy obrońca mający 20 lat
  • Jacob Stanley, lewy obrońca mający zaledwie 17 lat
  • John Savin, piłkarz mogący grać na każdej defensywnej pozycji
  • Josh Cresswell, Obrońca warty ponad 310 000 000  mający 22 lata

Nowy selekcjoner “ogłosił wyprzedaż” w  swoim klubie ponieważ młodszych graczy wypożyczył a starszych sprzedał.  Za uzyskane w ten sposób środki zatrudnił 3 skautów, których rozesłał po świecie, w poszukiwaniu perełek podobnych do Cresswell’a.

Niestety, Lille w Turnieju przedsezonowym, nie zaszło daleko ponieważ odpadli w półfinale grając z West Ham United.

Początek sezonu Ligowego

W pierwszej kolejce ligowej, grając przeciwko Nimes Olympique Klub pana Coulson’a zwyciężył 2-1. Niestety tak dobrze nie poszło już w meczu przeciwko drużynie z Nicei, bo udało się wywieźć tylko 1 pkt.  W następnych 3 spotkaniach zarówno Saint-Etienne, Dijon FCO czy przede wszystkim  Olimpiqe Lion nie zdołał zatrzymać maszyny Philipa Coulsona. Wyniki to odpowiednio, 3-0 0-2 i 2-0. Kłopoty natomiast zaczęły się w meczu na wyjeździe przciwko Bordeaux które ugodziło Lille na początku lecz na szczęście po hat-tricku Jonathana David’a udało się pokonać zespół z południa.  Jednak nadszedł czas na jeden z najważniejszych meczów ligowych w ciągu sezonu. A mianowicie starcie przeciwko PSG Mauricio Pochettino! Starcie rozpoczeło się szybką bramką Jonhatanha David’a w 20 minucie meczu. Następnie dopiero w 67 minucie Bamba zaskoczył bramkarza strzałem z dystansu. PSG tego dnia było jednynie stać na bramkę honorową  w 87 zdobytą przez Neymar’a.

Po tym spotkaniu opublikowano wyniki dwóch plebiscytów, czyli POTM Leageu One i Menadżera miesiąca. Piłkarzem Ligi Francuskiej został Kylian Mbappe, , a Menagerem  miesiąca Philip Coulson.

Słów kilka o stylu prowadzenia kariery, poziomu trudności i tym podobnych:

Wszystkie mecze były i będą rozgrywane minimum na poziomie “Klasa Światowa”. Jeżeli w przyszłości będzie za łatwo, zwiększę trudność. Kariera jest w głównej mierze symulowana, “wchodzę” do meczu jedynie w trakcie stałych fragmentów gry tj. Rzutów Wolnych, Karnych i czasami rożnych. Historia Pana Philip’a będzie się pojawiać nie rzadziej niż raz na 5 dni. Jeżeli macie do mnie jakieś pytania odnośnie kariery, to pytajcie śmiało na naszym serwerze Discord.
Miłego Dnia!