Strona główna FIFA Edycje retro Ranking 20 najlepszych gier FIFA według serwisu Metacritic
Edycje retroFC Hot NewsFIFAPublicystykaRecenzjeRedakcja

Ranking 20 najlepszych gier FIFA według serwisu Metacritic

533

przetłumaczono z screenrant.com

Dla fanów piłki nożnej coroczna premiera gier wideo FIFA jest jednym z najbardziej ekscytujących momentów w roku, ponieważ fani mogą zobaczyć, jakie zmiany zostały wprowadzone w klasycznej grze piłkarskiej. Chociaż na przestrzeni lat pojawiło się kilka spin-offów z grami specyficznymi dla turniejów Mistrzostw Świata i popularną serią FIFA Street , które zmieniły sytuację, widzowie uwielbiają tradycyjne wydania.

Podczas gdy założenie gry jest zazwyczaj takie samo, z trybami menedżera pozwalającymi graczom przejąć kontrolę nad drużyną, aby popchnąć ich do przodu, lub ludzie mogą stworzyć gracza, który zabierze ich na wyżyny świata piłki nożnej. Ale z ponad 30 grami w serii , która była najsilniejsza?

Nie ma wątpliwości, że najlepszą serią gier piłkarskich na świecie jest FIFA firmy EA Sports. Oznacza to, że na przestrzeni lat niektóre wpisy można było uznać za jedne z najlepszych gier w dowolnym miejscu, niezależnie od sportu. To sprawia, że ​​szczególnie trudno jest wybrać najlepszą grę FIFA na PC, PlayStation, Xbox lub jakąkolwiek inną platformę, na którą zostaną wydane. Oceny wystawiane przez tych, którzy krytykowali gry na Metacritic, pomagają dowiedzieć się, które raty są rzeczywiście najlepsze w historii franczyzy, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się nadejścia gry FIFA 23.

20.FIFA Soccer 09 All-Play (2008) – 80

FIFA 09

W większości przypadków, gdy gra jest wydawana na wiele platform, uwzględniana jest tylko ta, która uzyskała najwyższy wynik. Jednak iteracja tej serii z 2009 roku to inna historia, ponieważ edycja FIFA Soccer 09 All-Play była całkowicie wyjątkowa.

Wydany na Nintendo Wii, w pełni wykorzystywał kontroler ruchu systemu. Stworzyło to inny rodzaj wrażeń z gry i chociaż nie zostało tak dobrze przyjęte jak zwykła FIFA Soccer 09, nadal dobrze się spisywało.

19.FIFA 15 (2014) – 82

FIFA 15

Kultowy Lionel Messi pojawił się na okładce gry FIFA 15 , co pasuje, ponieważ wspaniały gracz wszechczasów poprowadził całkiem niezłą grę. Ta część została dodana do nowego trybu Ultimate Team i uczyniła go jednym z najpopularniejszych w całej serii.

Gra była również chwalona za dodanie większej liczby licencji, które uczyniły ją jeszcze bardziej realistyczną i zawierały zabawne rzeczy, takie jak spersonalizowane celebrowanie goli. Wykryto pewne wady w sztucznej inteligencji, ale to nie wystarczyło, aby naprawdę uczynić z niej słabszą grę.

18.Piłka nożna FIFA 2002 (2001) – 82

FIFA 2002

W 2001 roku seria FIFA była wciąż stosunkowo nowa i wykazywała imponujące oznaki wzrostu. To był dziewiąty wpis, który dodał trochę rzeczy do doświadczenia, takich jak paski do podawania i więcej emblematów klubowych.

Prawdziwą rzeczą, która wyróżniała się w tej grze, było to, że EA Sports zadbało o aktualizację taktyki i grafiki. To były dwa ważne aspekty, dzięki którym gra FIFA Football 2002 zajęła drugie miejsce w plebiscycie GameSpot dla najlepszej tradycyjnej gry na konsole Spots.

17.FIFA 19 (2018) – 82

FIFA 19 De Bruyne

Przy tak wielu wydaniach na przestrzeni lat jest prawie niemożliwe, aby te franczyzy gier sportowych pozostały świeże. Jest to problem, z którym spotkały się NBA 2K , Madden i MLB The Show , i to samo dotyczy gry FIFA .

Na szczęście FIFA 19 znalazła na to kilka sposobów, dodając do mechaniki rozgrywki „system aktywnego dotyku” i zmieniając czas kopnięć. Były też wprowadzenia dla różnych lig, dzięki czemu sytuacje i momenty były bardziej powtarzalne.

16.Mistrzostwa Świata FIFA 2010 RPA (2010) – 83

Mistrzostwa Świata FIFA 2010

Wydany pomiędzy FIFA 10 a FIFA 11 przyszedł 2010 FIFA World Cup South Africa. W przeciwieństwie do głównych odsłon serii, ta miała skupiać się wyłącznie na mistrzostwach świata, które odbyły się w tamtej epoce, z udziałem prawie 200 rywalizujących ze sobą drużyn.

Włączenie tak wielu narodów sprawiło, że każdy z dowolnego miejsca miał drużynę do gry i emocjonalnego przywiązania. Większość recenzji była pozytywna, chociaż wersje na iOS i Wii spotkały się w większości z mieszanymi reakcjami.

15.FIFA 08 (2007) 83

Gracze świętują gola w grze FIFA 08

Wiele gier sportowych, które zostały wydane w tej epoce, musiało poradzić sobie z przejściem na konsole nowej generacji. Jest to część tego, co boli FIFA 08 w niektórych recenzjach, ponieważ nowsze wersje dla systemów takich jak PlayStation 3 otrzymały mieszane recenzje, podczas gdy iteracja PlayStation 2 uzyskała lepsze wyniki niż reszta.

Największym dodatkiem do tej gry był tryb Be A Pro, który jest również główną atrakcją serii NHL firmy EA . Ten tryb pozwala kontrolować jednego zawodnika (innego niż bramkarz) przez całą grę, co zapewnia zupełnie wyjątkowe wrażenia na boisku. Mile widziane były również ulepszenia trybu menedżera i sztuczna inteligencja bramkarza.

14.FIFA 16 (2015) – 84

Jamesa Rodrigueza w FIFA 16

Wraz z premierą gry FIFA 16 przeszła do historii, ponieważ po raz pierwszy w grze pojawiły się zawodniczki. Było to szczególnie na czasie, biorąc pod uwagę, jak wielkie wrażenie zrobiła kobieca drużyna piłkarska Stanów Zjednoczonych na całym świecie w tamtej epoce. To była ogromna zmiana, która została wprowadzona na lepsze.

Sama rozgrywka nadal była mocną stroną, a pochwały odnosiły się do realizmu, zwłaszcza jeśli chodzi o obronę i podania. Doceniono również, że gry kobiece wydawały się inne, podobnie jak franczyza NBA 2k zrobiła od czasu dodania WNBA do gier.

13.FIFA 18 (2017) – 84

Zawodnik próbuje strzelić gola w grze FIFA 18

Według Metacritic była to ostatnia naprawdę świetna odsłona serii FIFA , ponieważ nowsze gry spadły w rankingach. W grze pojawiła się niesamowita grafika, która ożywiła graczy w nowy sposób, a ulepszenia dryblingu i strzelania były mile widzianą zmianą w rozgrywce.

Zajęto się również podaniami, udostępniając większy zasięg i wyraźniejsze podania. Ponadto były drobne szczegóły, takie jak szybka zmiana, pozwalająca na zmianę w grze, co oznaczało, że wszystko po prostu płynęło i wydawało się o wiele bardziej naturalne.

12.FIFA 2004 (2003) – 84

Bramkarz chce wprowadzić piłkę do gry w Fifa Football 2004

FIFA Football 2004 była dużym krokiem naprzód dla serii, jeśli chodzi o ulepszenie rozgrywki. Dało to graczom szansę na większą kontrolę nad tym, co dzieje się bez piłki, ustawianie zespołu i pozwalanie innym graczom na bieganie, co pozwoliło ludziom poczuć się, jakby dyktowali więcej tego, co dzieje się z ich drużyną.

Ta gra naprawdę wzmocniła aspekt trybu kariery, wzbogacając rzeczy o możliwość trenowania graczy, wyznaczania celów i budowania prestiżu, co wpłynęłoby na zainteresowanie graczy i budżet. Chodziło o coś więcej niż tylko grę w piłkę nożną, co było kluczowe dla poprawy ogólnego wrażenia. To pomogło jej zająć miejsce w rankingach gier FIFA .

11.FIFA 07 (2006) – 85

Bramkarz w grze FIFA 07 Soccer

Jednym z największych atutów tej części serii była liczba drużyn i graczy, których można było użyć. Do wyboru było prawie 30 różnych lig, dzięki czemu było to tak rozległe, jak to tylko możliwe, kiedy zostało wydane.

Dzięki temu FIFA 07 Soccer stała się jedną z najlepszych gier FIFA , jakie kiedykolwiek stworzono. Wersja na konsolę Xbox 360 była szczególnie chwalona, ​​ponieważ opracowano dla niej nowy silnik rozgrywki z ulepszonym sterowaniem i fizyką. Zadbano również o aspekt prezentacji, upewniając się, że komentarze i wizualizacje są na miejscu.

10.FIFA 2001 Major League Soccer (2000) – 85

Zawodnik ustawia rzut wolny w grze FIFA 2001

Najwcześniejszą odsłoną gry, która uzyskała imponujące wyniki w serwisie Metacritic, była FIFA 2001 . Został wydany na PlayStation, PlayStation 2 i PC, podczas gdy wersja Game Boy Color została ostatecznie usunięta. Oczywiście grafika nie była tak mocna w porównaniu z późniejszymi edycjami.

Biorąc to pod uwagę, wyglądało to wystarczająco dobrze jak na swoje czasy, a rozgrywka działała dobrze. Ponadto zawierała jedną z charakterystycznych ścieżek dźwiękowych EA Sports, która zawsze zawierała niezapomnianą piosenkę lub dwie. Nie dodało to tony do serii, ale było solidną grą na wskroś.

9.FIFA 2005 (2004) – 85

Drużyny wychodzą na boisko w grze FIFA Football 2005

W 2005 roku seria ponownie się rozwinęła, a prawdziwy nacisk położono na podania w tej grze. Sprawiło, że wszystko było wyraźniejsze i bardziej płynne, zapewniając bardziej realistyczną rozgrywkę i chociaż tryb menedżera nie był najsilniejszy w tej konkretnej grze, poprawa samej rozgrywki sprawiła, że ​​​​jest to jedna z najlepszych wszechczasów.

Ta iteracja przyniosła również opcję online dla dwóch graczy, co było ogromnym czynnikiem wpływającym na grę. Umożliwienie ludziom gry przeciwko sobie to coś, co jeszcze bardziej ulepszyło grę, a aspekt sieciowy FIFA jest jedną z jej mocnych stron.

8.FIFA 17 (2016) – 85

Zawodnik przeskakuje nad przeciwnikiem w grze FIFA 17

FIFA 17 zachowała większość rzeczy dość podobnych, jeśli chodzi o tradycyjną rozgrywkę, jednak ta gra zawierała ogromną zmianę poprzez dodanie zupełnie nowego trybu. Dodanie „The Journey” było czymś świeżym i natychmiast wyróżniło tę grę.

Tworząc bardziej tryb fabularny do gry, podążał za jednym graczem, ponieważ gracze musieli przeprowadzić go przez szeregi i był mile widzianą zmianą w serii. Historia była szczegółowa i pozwalała na dużą kreatywną kontrolę na zewnątrz, jeśli chodzi o jego karierę i rozmowy, które mógł prowadzić z innymi.

7.FIFA 14 (2013) – 87

Drużyna świętuje zdobycie gola w grze FIFA 14

Ponieważ był to pierwszy raz, kiedy FIFA była dostępna zarówno na Xbox One, jak i PS4, EA w pełni wykorzystała tę okazję i naprawdę podniosła stawkę dzięki grafice i rozgrywce, wykorzystując w pełni silnik Ignite.

Dzięki temu było to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy, którzy grali w tę serię od jakiegoś czasu. Był bardziej zaawansowany, a fakt, że podniósł grę na wyższy poziom, naprawdę pomógł zapewnić, że ludzie nadal grają, gdy FIFA idzie do przodu.

6.FIFA 09 (2008) – 87

Gra w Fifę 09

FIFA 09 po raz kolejny przyniosła duży postęp w grafice, a wszystko w grze wyglądało fantastycznie. Ale zostanie zapamiętany jako naprawdę przybity tryb Be A Pro, który pozwolił graczom rozwijać się jako jeden gracz w drużynie, podnosząc swój wynik ze szczególnym naciskiem na grę pozycyjną.

Był to techniczny tryb rozgrywki, a kiedy gracze łączyli się online ze swoimi indywidualnymi graczami, było dużo zabawy. Reszta aspektów również działała naprawdę dobrze, jeśli chodzi o ogólną grę.

5.FIFA 2003 (2002) – 88

Manchester United w FIFA Football 2003

Jest to jedna z klasycznych gier FIFA , która przetrwała próbę czasu i nadal jest uważana za jedną z najlepszych, pomimo faktu, że technologia znacznie się rozwinęła od czasu jej wydania. To był ten, który przyciągnął wielu graczy, ponieważ ma różne odmiany pod względem trudności, co sprawiło, że gra była bardziej dostępna dla innych.

W tej grze skupiono się również na stadionach, kibicach i ogólnych wrażeniach, a nie tylko na samej rozgrywce. Dodanie lepszych obchodów sprawiło, że było o wiele fajniej, a poprawa grafiki w porównaniu z tym, co było wcześniej, była miłym dodatkiem.

4.FIFA Soccer 11 (2010) – 89

Gracz drybluje w grze FIFA 11

W tym momencie serii FIFA ugruntowała swoją pozycję króla tego sportu, mimo że Pro Evolution Soccer w ostatnich latach rzuciło jej prawdziwe wyzwanie. Ale kiedy pojawiła się FIFA Soccer 11 , wciąż była toastem miasta do tego stopnia, że ​​zdobyła kilka nagród jako najlepsza gra sportowa roku.

Gra odniosła sukces, rozszerzając aspekt sieciowy o niestandardowe awatary i poprawiając rozgrywkę w wersji na PC. Podania zostały poddane przeglądowi, wprowadzono kilka zmian w trybie kariery, a niektóre konsole miały zabawne dodatki, z których najbardziej godnym uwagi było dodanie ulicznej piłki nożnej na Nintendo Wii.

3.FIFA Soccer 12 (2011) – 90

Zawodnik próbuje strzelić gola obrońcy w grze FIFA 12

Wielu osobom spodobał się tryb kariery oferowany przez tę grę, co od razu stało się hitem wśród graczy. Ale tak naprawdę to zmiany w konkretnej rozgrywce sprawiły, że ta wersja serii była tak wspaniała. Drybling był mocno skoncentrowany i pozwalał na bliższe dotknięcia i bardziej precyzyjne biegi.

Większy nacisk położono również na defensywny aspekt gry, a odbiór stał się łatwiejszy, ale także o wiele bardziej precyzyjny, co również zwiększyło liczbę fauli. Sprawienie, by sama rozgrywka była jak najbardziej realistyczna, zawsze będzie pasować do takiej gry, a FIFA 12 zrobiła to doskonale.

2.FIFA Soccer 13 (2012) – 90

Gracz kopie w grze FIFA 13

Standard utrzymywał się na wysokim poziomie po FIFA 13 , a wydano kolejną fantastyczną grę, która uzyskała ocenę Metacritic na poziomie 90. Gra nie była idealna, ponieważ dotyk, który mieli nawet najlepsi gracze, często frustrował graczy, ale niesamowita grafika więcej niż to wynagrodziło.

Jednak nastąpił znaczny postęp w rozgrywce online, dzięki czemu można było w nią grać ponownie ze znajomymi. Gra bardzo zmieniła Ultimate Team, dodając sezony po raz pierwszy i promocję pozwalającą na zdobycie większej liczby monet. Wszystko to sprawiło, że był to punkt zwrotny dla serii, a Ultimate Team stał się głównym celem.

1.FIFA Soccer 10 (2009) – 91

Gracze w FIFA 10

Najlepsza gra w historii serii należy do FIFA 10 , która uzyskała imponującą ocenę 91 punktów od serwisu Metacritic. EA poświęciło wiele uwagi faktycznej rozgrywce w tej części, dzięki czemu gra jest płynniejsza i szybsza, a lepsza jakość zapewnia bardziej realistyczne wrażenia.

Jednak głównym powodem, dla którego ten okazał się takim sukcesem, był fakt, że tryb menedżera otrzymał wiele ulepszeń. Niezależnie od tego, czy chodziło o technologię symulacji wizualnej, czy o znaczenie sponsoringu zmieniającego finanse, tryb stał się o wiele bardziej szczegółowy i poprawił grę w tym procesie.

 

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

ANKIETA

Jaki jest Twój ulubiony tryb w EA FC 24?

View Results

Loading ... Loading ...

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Zapowiedź ogromnej modyfikacji do EA FC 24

Modyfikacja International Expansion Patch (IEM) zawita także do EA Sports FC 24....

Lewandowski może zgarnąć nagrodę zawodnika miesiąca La Liga. Wszystko w rękach fanów

Powoli zbliża się koniec lutego, więc czas na nominacje do tytułu zawodnika...

Jak poprawić realizm Ekstraklasy w EA FC 24? [Poradnik]

Ostatnio, naprawdę często ogrywam tryb kariery menedżera w FC 24 klubami z...

Polak okrzyknięty wschodzącą gwiazdą piłki. Został wyróżniony w EA FC 24

Nie od dziś wiemy – Polska wielkimi talentami piłkarskimi niestety nie stoi....