Strona główna FIFA E-Sport Reprezentacja Polski wychodzi z grupy na FIFAe Nations Cup 2022!
E-SportFIFA 22Hot News

Reprezentacja Polski wychodzi z grupy na FIFAe Nations Cup 2022!

13

Dzisiaj minął dzień drugi FIFAe Nations Cup dla Polski. Piękne – w większości spotkania, zostały zwieńczone wyjściem z grupy i zawitaniem do fazy pucharowej. Co to był za wieczór!

Czwartkowy wieczór był drugą okazją do pokazania naszych umiejętności i mocy kadry na wirtualnej murawie. Pierwszy dzień – środę, zakończyliśmy na pierwszym miejscu w grupie, w czwartek zaś czekały nas spotkania rewanżowe. Jak pokazali się Polacy? Znakomicie, choć z wyjątkami.
Dla zainteresowanych – w grupach jest po 6 drużyn, a z każdej wychodzą 4 ekipy. Turniej jest oczywiście rozgrywany w FIFA Ultimate Team, gdzie niestety, ale Polacy nie umieścili żadnego Polaka w składzie. Szkoda! Mecze nasi kadrowicze, ale i wszystkie drużyny na tym turnieju rozgrywają regulaminowo oczywiście dwójkami.

Nasz kraj reprezentują Furman, Bejott i Damie. Wychodzimy z grupy po wielu emocjonujących meczach. Noga podwinęła nam się z Holandią, a to bardzo delikatnie powiedziane. Zobaczcie, jak zrelacjonowałem te spotkania.

 

DZISIEJSZE SPOTKANIA

Polska vs Maroko (3:1) – 18:05

Dominacja, dominacja i jeszcze raz dominacja. Chłopaki po prostu zabawili się w tym meczu. Były chwile niepewności i chwile grozy, ale trzy bramki dla Polski pokazują, kto tak naprawdę był lepszy w tym spotkaniu. Dobra forma chłopaków przekłada się poraz kolejny na boisko.

Polska vs Włochy (1:1) – 18:30

Mecz dość wyrównany, na co wskazuje wynik. Krótko mówiąc, obie drużyny pokazały dobrą grę w ataku a także obronną, przez co nie zobaczyliśmy zbyt wiele goli. Równy mecz, ale dalej nieprzerywający passy Polaków.

Polska vs Indie (1:0) – 18:55

Mecz z jedną ze słabszych reprezentacji, spotkanie w którym byliśmy ewidentnym faworytem. Ale jednak nie było tak łatwo. Oczywiście, spotkanie dominowaliśmy, dużo kiwek, dryblingu, ale oczywiście dużo przekombinowania i zmarnowanych sytuacji. Uratował nas rzut karny w ostatniej minucie i bramka Cristiano Ronaldo – w prawy górny róg. Były to chwile dramaturgii, ale jednak Indie nie wyrwały nam tego zwycięstwa.

Polska vs Holandia (1:2) – 19:40

Był to mecz o prowadzenie w grupie D, tak więc presja była oczywiście duża. No i nie wiem, co poszło nie tak – ale niestety w łatwym stylu jeszcze w pierwszej połowie Holendrzy zdobyli dwie bramki. Zamknęli naszych zawodników, no i musieliśmy zacząć odrabiać straty. Nasi zawodnicy myślę, że nie wyciągnęli konsekwencji i dalej grali bardzo przekombinowany futbol, i nieco w przenośni – tańczyli na lodzie. A przeciwnikiem przecież była Holandia, jedna z najlepszych reprezentacji świata w FIFA 22. Strat nie odrobiliśmy. Honorową bramkę – w ostatniej minucie meczu bramkę w świetnym stylu strzelił wirtualny Kylian Mbappe, ale przez to niestety tracimy fotel lidera grupy.

Polska vs Meksyk (0:0) – 20:05 

Festiwal błędów, ale mecz bardzo wyrównany i zakończony remisem. Kończymy tym meczem nasze zmagania na wirtualnej murawie w fazie grupowej. Jutrzejszy dzień przyniesie nam fazę pucharową i Zjednoczone Emiraty Arabskie jako przeciwnika. Kończymy fazę grupową na drugim miejscu.

kto będzie naszym przeciwnikiem w fazie pucharowej?

W 1/8 finału zmierzymy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Bardzo egzotyczna ekipa, wielu ludzi nie zna ich e-sportowych gwiazd. Panowie z ZEA wygrali chociażby z Niemcami czy Francją w swojej grupie B i zajęli trzecie miejsce. Mecz mam nadzieję będzie bardzo wyrównany, ale o tym przekonamy się jutro – nie ma jeszcze podanego terminarza.

O CO GRAMY?

Panowie grają o dumny tytuł mistrza świata FIFA 22, trofeum, a także mnóstwo, mnóstwo pieniędzy. W puli nagród jest aż 400 tysięcy dolarów, co stanowi pewnie także ogromną motywację. Na pewno panowie dadzą z siebie wszystko i będą walczyć nawet o triumf na tym turnieju.

Ciąg dalszy turnieju rozpoczyna się jutro, prawdopodobnie o godz. 11:00, a mecze naszej kadry zobaczymy o 13:00 lub 14:00.
Inne grupy: https://www.fifa.gg/c/fifae-nations-series-2022/fifae-nations-cup-2022/groups/group-a

 

Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Polecane artykuły

EAFC 24 – Jak wygląda tryb kariery w nowym EAFC?

Tryb kariery niezmiennie od paru lat, jest jednym z najpopularniejszych trybów FIFA,...

Znamy piłkarza sierpnia w Premier League!

Wraz ze startem FC 24 startują pierwsze karty “POTM” za ubiegły miesiąc...

Status założyciela w EA SPORTS FC 24 – jak go uzyskać?

Już na dniach oficjalna premiera EA SPORTS FC 24. Wiele miesięcy czekania...

Nowe karty Ikon!

EA Opublikowało film jak i grafiki związane z ratingami starych, jak i...