[#1] Powrót Ajaksu na szczyt! FIFA 21 – Kariera Menedżera

Ajax Amsterdam chcąc powrócić do czasów świetności z 2019 roku, zwolnił trenera i zatrudnił na to stanowisku Jerzego Brzęczka, który zaimponował im mądrym i skutecznym prowadzeniem kadry narodowej Polski.

Powrót do dawnych metod

Trener Brzęczek postanowił wrócić do starej, prostej metody – ściągamy młodych zawodników i budujemy na nich drużynę. Dlatego do składu wszedł Kudus, a prawdziwym hitem transferowym zostało ściągnięcie z Barcelony Ansu Fatiego za jedyne 17 milionów Euro.
W szkółce juniorskiej Ajaksu pojawiło się już kilku perspektywicznych zawodników. Trener szczególnie często zwraca uwagę na jednego z nich, Santiago Bustamante, młodego Chilijczyka który potrafi zagrać na praktycznie każdej pozycji ofensywnej. W 13 meczach dla młodzieżówki klubu z Amsterdamu zdobył już 9 bramek i zaliczył 4 asysty. Ma on 16 lat i wydaje się, że niedługo może zostać przeniesiony do drużyny seniorskiej.

Okres przygotowawczy

W lipcu rozpoczął się dwutygodniowy obóz przedsezonowy we Francji, w czasie którego Ajax zmierzył się z zespołami z najwyższych lig rozgrywkowych z Anglii, Niemiec, Francji czy Włoch.
Tuż przed pierwszym meczem z Burnley do drużyny dołączył jeszcze Obispo, 21 – letni obrońca, który miał walczyć o pierwszy skład.
W meczu z Burnley Ajax długo nie mógł pokonać ściany w postaci Nicka Pope’a, jednak w 44. minucie impas przełamał Ansu Fati, strzałem z bliskiej odległości pokonał Anglika i zdobył pierwszą bramkę dla nowego zespołu.

Potem poszło już z górki. Idrissi zdobył gola na 2:0 w 53. minucie, a spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 2:0 i w takich okolicznościach trener Brzęczek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w roli szkoleniowca Ajaksu.

Komplet wyników z Fazy Grupowej turnieju przygotowawczego:
Ajax Amsterdam 2:0 Burnley
Fati 44′
Idrissi 53′
Aston Villa 1:2 Ajax Amsterdam
Wesley 41′       Gravenberch 28′
Haller 74′
Ajax Amsterdam 1:1 Galatasaray
Neres 31′                    Falcao 81′
W taki sposób Ajax pewnie wygrał swoją grupę i awansował do Półfinału, gdzie czekał na niego West Ham United.

UWAGA: Mecze, z których pochodzą zrzuty ekranu, rozgrywałem, reszta była symulowana. W sezonie Eredivisie będę rozgrywać większość spotkań.