FIFA 23: Wielkie zmiany w trybie kariery potwierdzone przez EA!

Otrzymaliśmy dzisiaj na YouTube “Deep Dive Trailer” dotyczący trybu kariery. Jak się okazuje – w FIFA 23 otrzymamy mnóstwo nowości i wielkie zmiany w tym trybie. Co zaprezentowało nam EA?

REALNI MENEDŻEROWIE

O tym wiedzieliśmy już wcześniej dzięki leakerom. W najnowszej odsłonie gry będziemy mogli rozpocząć karierę dowolnym rzeczywistym trenerem w dowolnym klubie (dla przykładu – Pep Guardiola w Legii Warszawa etc). Fajny smaczek i ciekawa rzecz dla YouTuberów nagrywających kariery.

NAJWAŻNIEJSZE MOMENTY MECZU

“Playable Highlights” to również coś, o czym donosiły przecieki. Jest to sposób na mecz pomiędzy jego symulacją a rozegraniem – gramy w najważniejszych momentach spotkania. Popularność tej opcji zależeć będzie głównie od jej faktycznego wyglądu. Ja jestem pozytywnie nastawiony i czekam na ten “ficzer”, bo będzie to o wiele szybsze i ciekawsze od grania całego spotkania, a jednocześnie bardziej żywe niż jego symulacja.

NOWE MENU

Nowy interfejs trybu kariery to odejście od klasyki. Ma być bardziej przejrzyste i ułatwiać zarządzanie klubem. Zdecydowanie większe i bardziej rozbudowane menu dodaje nowych opcji. Rozbudowane w nim mają być także transfery. EA skupia się na tym, co najistotniejsze w tym trybie – transferach i juniorach. Jest to krok w dobrą stronę.

Zdecydowanie widzimy tu więcej opcji transferowych, jest to też lepiej widoczne. Dotychczas czasami zapominałem o skautach, którzy są przecież ważnym elementem rozgrywki, ze względu na to, że byli słabo widoczni. Teraz widać ich od razu po wejściu do menu transferów. Zdecydowanie potrzebne było odświeżenie tego menu i jestem bardzo zadowolony, że EA zdecydowało się na tego typu ruch.

ANALITYKA TRANSFEROWA

W FIFIE 23 otrzymamy też poddawanie naszych transferów analizie. Po przeprowadzonym transferze dostawać będziemy zbiór danych, które podpowiedzą nam czy dobrze wynegocjowaliśmy cenę, jak poprawić nasze umiejętności w tym zakresie czy też jak najlepiej wprowadzić nowego piłkarza do drużyny. Kolejne urealnienie trybu, to bardzo dobrze. Na pewno bardzo fajne narzędzie szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników trybu kariery. Aczkolwiek i ci bardziej doświadczeni, jak, nieskromnie mówiąc, ja, też skorzystają na wprowadzeniu analizy transferów, bo to zawsze podpowiedzi z których można korzystać nawet w niewielkim, acz znaczącym dla zespołu stopniu. Zdecydowanie moja ulubiona nowość z dotychczas ogłoszonych i czekam niecierpliwie, aż będę mógł ją wypróbować.

INTELIGENTIEJSZE SI

Sztuczna inteligencja w tym roku ma być bardziej inteligentna w sposobie przeprowadzania zmian i dostosowywania się do gry rywala i wyniku meczu. Ciekawe… Nigdy nie podchodzę do tego typu zapowiedzi z optymizmem. Są rozdmuchane, a w rzeczywistości rzadko wprowadzają realne zmiany. Ale! Oczywiście zanim wydamy wyrok, trzeba przetestować to na własnej skórze – dlatego nie wydaję żadnych opinii na ten temat. Oby zapowiedzi były prawdziwe, bo komputer na ten moment faktycznie słabo dostosowuje się do bieżących sytuacji boiskowych.

WIĘCEJ CUTSCENEK

Zarówno w trybie kariery menedżera, jak i zawodnika. Najwięcej nowych scen ma być wprowadzonych w tym drugim, mniej użytkowanym aspekcie, jednak to zawsze cieszy oko. Funkcja nazywa się “Dynamiczne momenty” i koncentruje się m. in. na transferach, treningach czy świętowaniu z zespołem. Kolejna ciekawa zmiana wizualna, która urealni tryb kariery. Jestem fanem takich czysto obrazowych nowości, bo to jednak zawsze umila grę w ten tryb. Byleby te scenki nie były za długie!