FUT 23: Podsumowanie tygodnia #3

Minął nam właśnie kolejny tydzień z FIFA Ultimate Team. Kolejny tydzień, ale akurat ten wyjątkowo frustrujący i rozczarowujący, przez coraz więcej informacji o World Cup i “rozgrzewce” przeprowadzanej przez EA przed tym turniejem. Co się działo przez cały ten tydzień w FIFA 23?

Powiedzmy sobie szczerze, czy działo się coś więcej? No, raczej nie, od ostatniej niedzieli nie pojawiły się jakieś rzesze contentu, może poza niektórymi interesującymi wyjątkami. Prawda jest taka, że też nie mieliśmy się na co zbytnio napalać, przez brak większych przecieków. No, ale dobra. Powiem, co wiemy.
Event “Out of Positions”

Otóż event ten pojawił się nie w ten piątek, ale w ten jeszcze wcześniejszy. Czemu wspominam o tym wydarzeniu? Otóż dlatego, że tak po części je zakończyliśmy, a po części właśnie nie. EA SPORTS poinformowało, że karty “Out of Positions” będą do zdobycia właściwie przez cały rok trwania gry, i będą do tej puli dodawane nowe karty. To bardzo miła informacja, bo jednak mimo wszystko wprowadza to sporo miłych kart, dużo z nich właściwie zyskuje “drugie życie”, ale też dzięki temu, rozgrywka jest bardziej urozmaicona. Jestem jak najbardziej fanem tego eventu!

Drużyna tygodnia #7

Już na starcie możemy powiedzieć, że ta drużyna tygodnia po prostu do najlepszych nie należała. Powiem nawet więcej, ona po prostu była bardzo kiepska. Wszyscy w tej drużynie kosztują na chwilę obecną w granicach wartości szybkiej sprzedaży, czyli dziesięciu tysięcy, oprócz dwóch – Bentancura, który jest jeszcze jako tako użyteczny i kosztuje 42 tysiące, no i oczywiście oprócz głównej i jedynej gwiazdy w tym TOTW – Sadio Mane. Wartość Senegalczyka to 200 tysięcy coinsów. Jak ktoś lubi kolekcjonować karty związane z Polską i Ekstraklasą, polecam zainteresować się Josue z Legii Warszawa – bo ten takowe wyróżnienie otrzymał.

“Rozgrzewka World Cup”

EA SPORTS w piątek uraczyło nas “eventem”, który nazywa się rozgrzewką przed Mistrzostwami Świata. Ogólnie kontent, który otrzymaliśmy, nie dość, że był słaby, to jeszcze to, co było w nim fajne zostało zepsute przez ekstra wysokie ceny. Mówię teraz o piłkach mundialowych, o których pisałem już cały artykuł do przeczytania tutaj: KLIK. Można w nim przeczytać także ogólnie o całym piątkowym kontencie w szerszym punkcie widzenia.

Dziś jestem jedynie w stanie napisać, że zestaw z sześcioma piłkami Mistrzostw Świata za 70 tysięcy monet to nieco za dużo. Sorry, ale nie wydam takiego siana za piłki. Nie można ich nawet kupić za FIFA Points. W piątek otrzymaliśmy jeszcze beznadziejną paczkę z jakąś specjalną eventową kartą, no i z resztą rzadkich zawodników – łącznie 11 piłkarzy. I co? 100 tysięcy. I cała zawartość oczywiście niewymienna. Do tego jakieś codzienne logowania i paczka z jednym piłkarzem 80+ w SBC. I jak się tu cieszyć?
EA SPORTS w formie! Opóźniona część kontentu

W piątek otrzymaliśmy to, o czym wspomniałem powyżej, ale ze trzy godziny później dodano resztę treści przeznaczonych na ten dzień. O opóźnieniach informowali sami producenci gry na Twitterze. A do tych potężnych opóźnień należało wydanie dwóch kart… Roberta Lewandowskiego POTM i Gonzalo Higuaina End of an Era. No rozumiem, ale te błędy i opóźnienia zdarzają się za często…

Ciekawe SBC

Z tych ciekawszych SBC jeśli chodzi o piłkarzy, no to na pewno mogę podkreślić powyższych Panów – Gonzalo Higuaina i Roberta Lewandowskiego. Jak ten pierwszy ma jeszcze spoko kartę za przystępne pieniądze, tak z Robertem niestety nie postąpili. Za Roberta trzeba wyłożyć 300 tysięcy w dwóch składach – 86 i 88, a też przypomnę, że Robert nie jest niesamowitym zawadiaką czy szybkim i zwinnym wariatem, no da sobie radę, ale to jest karta warta połowę tej ceny. Niestety.

Poza nimi, fajną kartą do zdobycia w SBC za okolice okrągłej bańki jest Samuel Eto’o. Legenda FC Barcelony w wersji “Medium” jest naprawdę świetną kartą i klasowym napastnikiem, więc na pewno każdy chciałby mieć go w drużynie. Problemem jest właśnie duża cena, na którą nie każdy może sobie pozwolić, ale sądzę, że ma ona swoje uzasadnienie i przełożenie na rozgrywkę i zdobywane bramki. Jest to karta dość miła, fajna i przyjemna, no i też dość opłacalna.

 

 

World Cup 2022 – dodatek. Trailer

Ostatnio otrzymaliśmy od EA SPORTS trailer dot. dodatku FIFA World Cup. Ogółem mówiąc, brzmi wszystko fajnie, przyjemnie, ale rozczarowało wiele rzeczy. Przede wszystkim, wielu rozczarował fakt, że nie będzie osobnego trybu World Cup Ultimate Team, a już na pewno rozczarowaniem było, że pojawią się tylko dwa stadiony turniejowe. Więcej na ten temat przeczytać możecie tutaj: KLIK.

 

Podsumowując

Tydzień szczerze powiedziawszy uważam za niezbyt wiele wnoszący, poza trailerem do World Cup DLC. Poza tym, tydzień przyjemny, ale nie porywający. A Wy jak myślicie?

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL